Долар падає – тарифи зростають

14 червня у сесійній залі Дрогобицької міської ради відбулося громадське слухання щодо збільшення вартості проїзду у громадському транспорті. Мета зустрічі – обговорення проекту рішення виконавчого комітету Дрогобицької міськради щодо підняття тарифу: від трьох до чотирьох гривень за проїзд. Тема актуальна та гостра, відповідно й засідання було  доволі  емоційним.

Для участі у слуханнях зареєструвалася сотня дрогобичан. Основним доповідачем був Тарас Кучманич, керівник дільниці пасажирських перевезень комбінату міського господарства (це комунальне підприємство надає послуги з перевезення пасажирів, і обслуговує сім  міських маршрутів Дрогобича –  №№ 2, 3, 4, 7, 9, 11, 12. У розпорядженні (не у власності) підприємства 30 автобусів, які щодня здійснюють 614 рейсів. Водії розпочинають роботу о п’ятій ранку, останній рейс завершується о 23годині 30 хвилин – Ред.)

Обгрунтовуючи доцільність підвищення ціни за міжміський проїзд, Т. Кучманич згадав про високі податки, збільшення мінімальної зарплатні, яку тепер потрібно виплатити водіям,  підвищення вартості дизельного пального тощо.  Промовець зазначив, що зволікання розгляду питання підвищення ціни за проїзд призведе до негативних результатів: як мінімум – до погіршення технічного стану автобусів, як максимум – до повного припинення їх курсування через нерентабельність. Тарас Кучманич стверджує, що «…йдеться навіть не про прибуток підприємства, а про покриття собівартості перевезень, чого не забезпечує чинний тариф», і стверджує, що за обґрунтованими підрахунками, вартість проїзду мала б складати чотири  гривні  96 копійок. Підвищення вартості пасажирських перевезень лише до чотирьох гривень – це, за словами керівника дільниці, – крок назустріч громаді, викликаний розумінням складної економічної ситуації.

Крім того, добродій  Кучманич нагадав, що водії безкоштовно возять воїнів АТО, дітей шкільного віку (протягом навчального періоду), а в час поминальних днів – здійснюють  безкоштовні рейси до міських кладовищ. Звісно, не забули й про пільговиків-пенсіонерів. Тарас Кучманич заявив, що дільниця обслуговує до 5000 пільговиків на день, а це – до 45 000 гривень  збитків на місяць. Представники громади назвали такі цифри міфічними та надуманими, адже точного обліку кількості пасажирів немає – квитки у Дрогобичі в автобусах не видає жоден водій.

Просто у сесійній залі громадяни запропонували  й креативне вирішення проблеми браку коштів у перевізників: запропонували чиновникам відремонтувати усі дороги. Мовляв, тоді їздити у громадському транспорті стане значно комфортніше, збільшиться кількість пасажирів на рейсах, відповідно – зросте й фінансовий обіг. Присутні на слуханнях депутати не забарилися з відповіддю і заявили, що стан доріг не входить до компетенції дільниці пасажирських перевезень, проте, цитую: «У залі присутній перший заступник міського голови, тож запевняємо: вас почули». Що ж, дякуємо і на тім.

Дискусія тривала довго, проте врешті все вирішило голосування: більшістю голосів пропозицію підвищення тарифів на міжміський проїзд було ухвалено. Громадяни, що вважають зростання ціни за проїзд недоцільним, обурилися: більшість тих, хто віддавав свій голос «за» – це самі працівники дільниці пасажирських перевезень КМГ та члени їх сімей. Зрозуміло, що перевізники прийшли боронити  власні інтереси. Обмежити їх присутність на слуханнях неможливо, та й навряд чи хтось голосуватиме проти збільшення власних прибутків. Скільки упереджених громадян було серед учасників голосування, – встановити складно, як і те, чи не були слухання чистою формальністю напередодні офіційного затвердження давно прийнятого рішення.

З іншого боку, інформацію про громадські слухання була поширено  в ЗМІ, як цього вимагає чинне законодавство. Прийти, висловитись і віддати свій голос міг кожен мешканець міста. Тут уже як на виборах, – якщо ви не визначилися з власною позицією, майбутнє обиратимуть без вас. В цьому ж конкретному випадку остаточне рішення ухвалить  виконавчий комітет міської ради протягом найближчих днів. Але, судячи з того, що відкрите голосування  підтримало ініціативу збільшення тарифів, дуже скоро дрогобичанам доведеться платити за проїзд містом  уже чотири  гривні замість нинішніх трьох

Оля РАДІОНОВА, Медіа Дрогобиччина №4 (18) від 23 червня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *