Нафтовики проти…

20 червня в Бориславі на площі перед міською радою відбулась попереджувальна мирна акція протесту працівників Бориславської центральної бази виробничого обслуговування (БЦБВО) та Нафтогазовидобувного управління (НГВУ), які нині входять в структуру ПАТ «Укрнафта». Акція стосувалась відмови Державної служби геології і надр продовжити ліцензію на видобуток нафти і газу на Бориславському нафтовому родовищі та реформ в структурі ПАТ “УКРНАФТА”, які суттєво зашкодять, в першу чергу, бюджету міста. На підприємствах працює близько двох тисяч людей. Цього року підприємство наповнило бюджет міста на 35%, у наступному році експерти прогнозують 45%. Навіть, якщо у випадку закриття підприємств, місту виділятимуть субвенції, воно не зможе «вижити». В першу чергу постраждають школи, садочки та лікарні. А, що найгірше, – під питанням стоятиме екологія та безпека міста, адже Борислав – єдине місто в світі, що збудоване на нафто-газовому родовищі. Нафта і газ мусять кудись діватись. Специфіка нафтовидобутку не передбачає можливість його тимчасового припинення – тільки остаточного. А консервація свердловин коштує дуже дорого…

 Акція завершилась прийняттям звернення працівників і ветеранів нафтогазової промисловості до Президента України з проханням втрутитись в ситуацію.
«ПАТ «Укрнафта» – найбільший український нафтогазовидобувник, у складі якого ще збереглась переважна доля державної власності. У попередні роки державний контроль за діяльністю товариства не проводився. Лише за Вашої каденції набув чинності закон України «Про акціонерні товариства», який мав би повернути ПАТ «Укрнафта» в русло державних інтересів. На жаль, цього не відбулося. ПАТ «Укрнафта» є одним з найбільших боржників Держбюджету в країні. За багатомільярдні корупційні схеми по виведенню із неї коштів на рахунки компаній-прокладок до відповідальності нікого не притягнено. Більше того, у ЗМІ наводяться факти виведення коштів за аналогічними схемами уже при нинішньому голові правління» – йдеться у зверненні.

Також нафтовики говорять про згубну для товариства кадрову політику нового керівництва. Йде злиття нафтогазовидобувних управлінь та газопереробних заводів. У виробничих підрозділах повним ходом відбувається розгін кадрового потенціалу.  Нафтопромисловим районам Борислава, Долини, Надвірної, Охтирки тощо загрожує занепад та соціально-економічний колапс. 

Нафтовики у зверненні вимагають:припинення розвалу ПАТ «Укрнафта» та розгону професійних нафтогазовидобувників під приводом псевдомодернізації, псевдореформування, псевдозмін в організації виробництва та праці. Притягнення до відповідальності всіх причетних до доведення ПАТ «Укрнафта» до фактичного банкрутства, створення корупційних схем по виведенню із неї коштів, несплати податків до Держбюджету тощо. Припинення бюрократичних ігрищ Держгеонадр України щодо непродовження для ПАТ «Укрнафта» ліцензій. Розірвання контракту з головою правління ПАТ «Укрнафта» М.Ролінсом тощо.  Також вважають, що оптимальним вирішенням всіх вищезазначених проблем було б повернення ПАТ «Укрнафта» у власність держави.

Юлія Гасій

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *