Безкоштовний wi-fi у Дрогобичі: мрія чи реальність?

Сучасному місту – сучасні нововведення. В останні дні весни біля Народного дому імені Івана Франка  з’явилася табличка з написом «Безкоштовний wi-fi». «Кому дякувати?» – запитала я у працівника, що саме монтував інформаційний знак. «Кому, кому? Та меру, напевно», – невпевнено знизив плечима комунальник. Що ж це за щастя таке, і кому, власне, за нього дякувати? Дізнаймося разом.

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у місті Франка втілює у життя комунальна установа  «Інститут міста Дрогобича» на чолі з Володимиром  Кондзьолкою у співпраці з радником міського голови з інформаційно-комунікаційних систем Станіславом Гайдером. Співпраця активістів почалася, коли збіглися  їх інтереси, зокрема –  мрія про «розумне місто». З чиєї кишені будемо брати гроші, щоб «розумнішати»? Проект фінансує  Європейський союз та Програма розвитку ООН в Україні, про що йдеться  на кожному вказівнику у зонах покриття.

За словами Станіслава Гайдера, найближчим часом у місті працюватимуть ще сім зон з вільним доступом до всесвітньої мережі.  Розташовуватимуться вони у деяких парках (Небесної сотні,  Степана Бандери та в парку відпочинку, що на вулиці Трускавецькій), на найпопулярніших  площах міста ( Ринок, Юрія  Дрогобича, Шевченка), а також біля костьолу святого Варфоломія. На цих локаціях встановлені і камери, які в он-лайн режимі транслюватимуть зображення на Інтернет-порталі міста. Тож, якщо ви заплануєте собі зустріч, наприклад, біля Народного дому, – зможете, не відходячи  від комп’ютера або не відриваючись від гаджета, перевірити, чи вже на місці ваш супутник.

Усі вісім зон сьогодні працюють у тестовому режимі: виділено  по одному  мегабіту на користувача. Камери також уже встановлені, але працювати у он-лайн-режимі (заплановано вільний доступ) вони почнуть від  середини червня,  запевняють керівники проекту. Мапу wi-fi-зон можна переглянути на порталі drohobych-rada.gov.ua, а також у мобільному додатку «Drohobych – smart city». Звучить непогано, еге ж? Як все працює на практиці, я вирішила перевірити особисто. Зона покриття біля Будинку культури пройшла випробування соціальними мережами, більше того, – вільний Інтернет дозволив навіть переглянути відеоролик, що дозволяє зробити висновок про його адекватну швидкість.

Чи потрібно це місту? Кожен з вас уже сьогодні має змогу випробувати дрогобицьке «ноу-гау» і висловити власну думку. Ось як прокоментував доцільність ідеї добродій Гайдер: «Подивіться, як стрімко розвивається світ. Розумні годинники, будинки, міста. Якщо раніше ми ходили поповнювати мобільний рахунок до операторів, то зараз просто керуємо коштами за допомогою sms-повідомлень. Вільний Інтернет та веб-камери – це просто must-have для міста. Дрогобич уже втратив так багато часу для розвитку! Тому зараз ми маємо дуже швидко наздоганяти більш успішні міста країни та світу».

Оля РАДІОНОВА, Медіа Дрогобиччина №3 (17) від 09 червня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *