Gap-year по-українськи

Чи знаєте Ви, що таке Gap-year (у перекладі з англійської – пропущений рік)? Поки що в Україні ця практика не є поширеною, але закордоном ніхто не здивується, якщо після закінчення школи, університету чи навіть під час роботи ви візьмете паузу на цілий рік. Мабуть, пауза таки не надто вдало підібране слово, бо цей час зазвичай використовують дуже ефективно. Наприклад, для саморозвитку, неформальної освіти, мандрівок, волонтерської діяльності, роботи в громадських організаціях.

Успішність такої “витівки” (на жаль, саме так у нас сприймають схожі рішення) залежить від цілеспрямованості, розуміння, для чого потрібен цей час і, звісно, від раціонального планування. Тут важливу роль відіграє досвід. У випадку з підлітками це може бути досвід батьків, друзів, близьких. У США та країнах Європи є спеціальні агентства, які допомагають спланувати цей період.

В Україні одним з найкращих варіантів для випускників шкіл є Українська Академія Лідерства, заснована 2015 року. Це десятимісячна програма особистісного та суспільного розвитку, спрямована на виховання нового покоління активних громадян, які змінять країну на краще. Програма гармонійно поєднує інтелектуальний, емоційний, фізичний розвиток, допомагає пізнати себе, розкрити свої таланти, розставити пріоритети, розвинути якості лідера.

Українська Академія Лідерства фінансується міжнародними й регіональними фондами, її підтримує Адміністрація Президента й МОН України. Зараз є п’ять осередків Академії: у Львові, Києві, Полтаві, Харкові, Миколаєві.

Студенти УАЛ вивчають справді важливі й корисні предмети, зокрема – суспільні й мистецькі дисципліни, теорію комунікації, навіть дієтологію і функції людського мозку,  реалізовують соціальні проекти, беруть участь у благодійних кампаніях, подорожують Україною та країнами Європи, щоб зрозуміти, що саме треба змінити, і як це зробити. Найціннішим є спілкування з  відомими лекторами і менторами, успішними людьми й моральними авторитетами українців.

Одним зі студентів УАЛ 2016-2017 навчального року є Мустафа Бекіров,  дрогобичанин-киримли, переселенець з окупованого Криму. Участь в Академії кардинально змінила його життя і  розширила горизонти.

Більше інформації про УАЛ, а також про цьогорічну вступну кампанію шукайте на сайті Академії та в соцмережах.

Приємно усвідомлювати, що сучасна молодь почала займатись громадською діяльністю, навчилася шукати й використовувати можливості.  Gap-year є чудовою нагодою реалізувати цей потенціал.

Зважтесь на зміни!

Ірина ВОЛОЩАК, Медіа Дрогобиччина №3 (17) від 09 червня

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *