Містичні «попередники» – хто вони?

Якість життя громади в кожному містечку безпосередньо залежить від сумлінності осіб, яким народ делегував владні повноваження. Діяльність міських депутатів на відміну, від депутатів Верховної ради не оплачується та здійснюється фактично на волонтерських засадах. Видається, що нічого спокусливого в такій посаді немає, адже окрім того, що доведеться витрачати вільний час на відвідування  сесій, потрібно ще й вивчати чимало документів, які виставлятимуться на голосування та присвячувати час регулярним звітам перед громадою. Однак, щоразу ми спостерігаємо чималу конкуренцію та неабияку винахідливість кандидатів в депутати в боротьбі за депутатські та мерське крісла. Мотивація в кандидатів різна: хтось прямує до влади для лобіювання власного бізнесу, хтось, щоб утриматись на державній посаді, хтось, щоб виторгувати собі керівну посаду в комунальному підприємстві, а хтось (все ще маю надію, що такі кандидати існують), щоб змінити життя Трускавця в кращу сторону.

Хто б не приходив до влади та скільки б часу не керував містом, усі помилки та невдачі  завжди списували на попередників. Зокрема, сьогодні топ-темою для Трускавця є плачевний стан міського парку. Остання весняна злива 16 травня 2016 року викрила чималі проблеми з системою водовідведення в парковій зоні, що стали причиною затоплення центральної частини міста. В обговоренні питання парку риторика міських керівників зводиться до того, що винною є попередня влада, яка протягом двадцяти років не виділяла коштів на реконструкцію інфраструктури парку. Узагальненням  поняття «попередня влада» вдається з легкістю нівелювати власну дотичність до тих чи інших рішень, ухвалених на попередніх скликаннях. Народна пам’ять коротка. Якщо мерів ще поіменно люди можуть згадати, то тих,  хто вже був в депутатському кріслі, пам’ятають не всі.
Проаналізувавши списки депутатів та членів виконавчих комітетів починаючи від третього скликання, я сформував рейтинг осіб, які були при владі більше двох разів.
Заслужено очолює рейтинг Михайло Кіселичник – єдиний хто обирався аж п’ять раз депутатом  міської ради Трускавця.
Брали участь в політичному житті аж чотирьох скликань:

 1. Ігор  Стасик (чинний головний лікар трускавецької міської лікарні). Був депутатом четвертого, шостого та є чинним депутатом сьомого скликання Трускавнцької міської ради, а також членом виконавчого комітету міської ради Трускавця п’ятого скликання.

 2. Юрій Остапчук – був депутатом   третього, четвертого  та п’ятого  скликань, У Трускавецькій міській раді шостого скликання  був членом виконавчого комітету. Батьківськіми  стежинами пішов син екс-депутата  Андрій Юрійович Остапчук, який є депутатом сьомого скликання.

 3. Андрій Кульчинський є постійним учасником політичного життя міста, від четвертого скликання і до шостого регулярно обирався депутатом міської ради. Сьогодні  Андрій Богданович є чинним Трускавецьким міським головою.

 4. Мирослав Гумега  – депутат міської ради четвертого скликання, член виконавчого комітету п’ятого, шостого та сьомого скликань.

Депутати, яких обирали тричі:

 1. Євген Юник – від третього до п’ятого скликання відвідував міськраду в якості депутата. Під час шостого скликання батьківську естафету перейняв син колишнього депутата  Андрій Євгенович Юник.

 2. Віктор Бац  – був депутатом третього, четвертого, п’ятого скликань Трускавецької міської ради.

 3. Микола Мацько  – депутат третього та четвертого скликань депутат, член виконавчого комітету п’ятого скликання.

 4. Осип Свіжинський  – тричі обирався депутатом міської ради від третього скликання до п’ятого.

 5. Петро Шумин – обирався депутатом міськради третього, п’ятого та шостого скликань. Під час останнього скликання мав також повноваження члена виконавчого комітету та був секретарем міської ради.

 6. Ігор Пілько  – член виконавчого комітету третього скликання, депутат міської ради Трускавця п’ятого та шостого скликань. Був заступником міського голови Богдана Матолича.

 7. Богудар Михальцевич  – депутат міськради третього, четвертого та п’ятого скликань.

 8. Олександр Чебаненко – член виконавчого комітету третього та четвертого скликання, депутат Трускавецької міської ради п’ятого скликання.

 9. Юрій Алієв – депутат міської ради четвертого, п’ятого та шостого скликань. Працював на посаді генерального директора КП Наше місто.

 10. Олександр Шишко  отримував делеговані народом повноваження депутата міськради третього та п’ятого скликань, був членом виконавчого комітету шостого скликання.

 11. Наталія Пономаренко  – депутат п’ятого, шостого, сьомого скликань та секретар Трускавецької міської ради п’ятого та сьомого скликань.

 12. Ігор Гарванко  –  депутат міськради четвертого, п’ятого, шостого скликань.

 13. Анатолій Стародуб  володіє повноваженнями депутата міської ради сьомого скликання, обирався також у якості депутата під час четвертого та п’ятого скликань міськради.

 14. Юрій Яворський – депутат п’ятого та сьомого скликання, член виконавчого комітету шостого скликання. Заступник попереднього міського голови Руслана Козира.

Серед депутатів сьомого скликання також є особи, які були дотичними до міської влади й раніше

 1. Олег Карпин був депутатом п’ятого скликання;

 2. Тарас Матолич депутат сьомого скликання, син колишнього міського голови Богдана Матолича;

 3. Олександр Грищенко –  член виконавчого комітету четвертого скликання, депутат п’ятого скликання та колишній головний архітекор міста;

 4. Олег Габриш був депутатом п’ятого скликання, є чинним  членом виконкому трускавецької міськради;

 5. Руслан Крамар  –  депутат та водночас член виконавчого комітету п’ятого скликання. Очільник КП Трускавецьтепло з 2011 року;

 6. Олександр Ткаченко– член виконавчого комітету п’ятого скликання;

 7. Олег Ярема  – депутат міськради шостого скликання, чинний  член виконавчого комітету;

 8. Василь Вовчанський – депутат міської ради останніх двох скликань;

 9. Михайло Малащак – депутат міської ради шостого та сьомого скликання;

 10. Володимир Наконечний – депутат шостого та сьомого скликання;

 11. Іван Герльовський – депутат міськради останніх двох скликань. Діючий заступник головного лікаря КП Трускавецька міська лікарня з економічних питань;

 12. Богдан Габшій – депутат шостого та сьомого скликань міськради;

Як бачимо з переліку, чимало нинішніх депутатів уже брали участь в керуванні містом раніше. В кожного трускавчанина виникає слушне  питання: «Яких попередників Ви звинувачуєте?».
Механізм притягнення до відповідальності за ухвалені  рішення, є дуже довгим та важким, що стало причиною вседозволеності в голосуваннях. В політичних іграх депутати часом готові жертвувати важливими, стратегічними рішеннями, для отримання шансу повторно прийти до влади.
До введення поіменного голосування в місцевих радах притягнути депутата до відповідальності за підтримку рішень, що суперечать закону було неможливо, єдине чим міг ризикувати обранець – своєю політичною кар’єрою. Поіменні голосування дозволяють відслідковувати кожен голос і у випадку зловживань притягувати до відповідальності перед законом. Це має мотивувати депутатів до максимальної чесності та прозорості у своїй роботі. Персональна відповідальність за кожен голос депутата є необхідністю для формування нормального розвитку громад.
Обираючи депутата, люди повинні голосувати за його ідеї, мету, стратегію, втілені в програмі, яку він зобов’язується реалізовувати.
Власне, на плечах депутатів, які обирались неодноразово й лежить відповідальність за усі інфраструктурні провали на курорті. Народні обранці, що беруть участь в політичному житті міста, як ніхто інший, добре проінформовані про проблеми курорту, вони мають чималий досвід комунікації з громадою та мали б бути локомотивом змін в місті. Проте в Трускавці цей локомотив часом робить вигляд, що виїхав на колію вперше…

Марко Федоренко, Медіа Дрогобиччина №3 (17) від 09 червня

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *