«Підприємлива» бухгалтерка, гроші комунального ринку та керівники-сумісники

Курйозна історія сталась у місті Стебник, що на Львівщині: підприємство, яке мало би приносити прибуток, загрузло в боргах. З бази Ю-контрол стало відомо, що КП «Ринок Прикарпаття» має податкову заборгованість.   А від підприємців ринку довідалась, що підприємство «придрилося» влізти і в інші борги-«пригоди»

Та про все по порядку.

На початку року керівником стебницького  КП «Ринок Прикарпаття» було призначено Ігоря Боднара.

У нового директора стосунки із підприємцями якось не заладнались із самого  початку. Менш ніж за півроку з часу його призначення місцеві підприємці почали наполягти на необхідності зміни керівника. Перше їхнє звернення до керівництва Стебницької міської ради датоване  27 липня.

Потім були ще звернення – і до міського голови, і в ДФІ, і клопотання до правоохоронців із проханням перевірити діяльність адміністрації та ймовірність “розбазарювання” комунального майна тощо. Але… Але результат виявився нульовим. Лише листи та й листи, відписки та й відписки.

Звернення у ДФІ у Львівській обл. від 22.09

Одна з відповідей – від ГУ Держпраці у Львівській обл від 19.10. “Футбол” між структурами

Одна з відповідей – від Прокуратури Львівської області від 1.11. “Футбол” – відписка

Одна з відповідей – від департаменту захисту економіки Нацполіції від 02.11. “Футбол” між структурами

Отож, кілька місяців тривало “листування” із різними структурами та своєрідний “футбол” поміж ними. І тягнулося б воно ще довго, якби не оцей курйоз.

“Вибухнуло” усе наприкінці листопада, коли на ринку  відімкнули електроенергію. За несплату.

«На теплі економлять, води теплої теж нема, тепер і світла нема. Це як розуміти? Нам кажуть: борги. Але які борги, якщо ми все сплачуємо вчасно?» – почали обурюватися підприємці.

А згодом стало відомо: є борг за електроенергію (понад 20 тис.грн, який днями бухгалтер так-сяк погасила), податковий борг (непогашений), ймовірно, борг за теплопостачання та ін.


«Мене підставили. Я людина командного характеру. І господарник, а не фінансист. Бухгалтеру довіряв, а ось що сталось…», – пояснює керівник ринку Ігор Боднар.

Він запевняє: про діяльність-оборудки бухгалтерки  ні сном, ні духом не відав. А, поміж тим, як стало відомо, замість заплатити за електроенергію, бухгалтер зняла кошти підприємства і використала їх на власні потреби. «У неї кредити. Мабуть, щоб кредит погасити взяла», – кажуть підприємці.

– Чи правда, що бухгалтер зняла кошти підприємства і використала їх на власні потреби? – запитую у директора.

– Виходить, що так. Але зараз гроші уже повернуто і за електроенергію заплачено, – відповідає Ігор Боднар.

«Вона у валютчиків у Трускавці позичила долари, поміняла їх у гривні і поклала на рахунок», – розповідають підприємці, які теж провели власне розслідування.

– Який загалом борг має підприємство? – питаю в керівника.

– Не готовий зараз відповісти… – зізнається він.

Отож, із тими ж запитаннями звернулась безпосередньо до бухгалтера, в яку полетіли усі стріли. Звати її Світлана Пархоменко. На перший дзвінок жінка відповіла, що передзвонить, але не перетелефонувала. Під час другої ініційованої мною телефонної розмови жінка спочатку не дуже хотіла говорити та запевняла, що світло на ринку є. Але коли почула запитання «Чи правда, що вами було оготівковано кошти підприємства, внаслідок чого не було оплачено за електроенергію, але згодом кошти було повернено назад і здійснено цей платіж?» бухгалтер кинула слухавку і взагалі відключила телефон.

Який загалом борг утворено на підприємстві, де числиться усього 4 штатних працівники (яким, до речі, підприємство не спромоглося виплатити зарплату за останні 2-3 місяці) і працює понад сотня підприємців? Про це наразі невідомо.

30 листопада директор написав заяву на звільнення.

З понеділка у Стебнику має бути утворено спільну комісію за участю чиновників і підприємців, які мали  б провести аудит-ревізію на підприємстві і з’ясувати що ж реально там коїться, та скерувати відтак подання в відповідні органи.

Винних, мабуть, знайдуть. Або крайніх.

Втім, очевидно єдине: керівник комунального підприємства мав би бути лише керівником комунального підприємства, аби належно і в повному обсязі виконувати свою роботу.

Натомість, і у Стебнику, і у Дрогобичі (до якого Стебник належить як сателіт) керівники місцевих ринків однією лишень цією роботою не обмежуються.

Так, із тієї ж бази Ю-контрол стало відомо, що окрім стебницького ринку, Ігор Боднар керує також ще й  ПП “Міліта”, що у Закарпатті.

А у сусідньому Дрогобичі, згідно з даними бази Ю-контрол, керівник КП “Дрогобицький ринок” Володимир Білоган, окрім керувати ринком, керує також ТзОВ “Володимир” та ПП “Олдан плюс”.

Законодавство до керівників КП досить лояльне. Але ось життя вчить, що “і тут, і там, і ще десь” іноді призводить до курйозів, які пахнуть корупцією і навіть криміналом.

Марія Кульчицька, для «Ні корупції!»