Медична катастрофа, або на кого працює пан Шевкенич?

Дрогобич опинився за крок від колапсу: місту вкрай бракує коштів на виплату зарплат медикам, освітянам, працівникам ПТУ. «Бубликом» скрутила древнє місто держава. Так-так, саме держава!

Річ у тому, що кошти на освіту і медицину в місцеві бюджети йдуть субвенційно з державного бюджету (а ПТУ «хитра» ВРУ без належного ресурсу  взагалі передала органам місцевого самоврядування). Тобто, скільки держава вважала за необхідне, як порахувала – так і дає. Як наслідок, одній лишень медицині Дрогобича та Стебника на 2016 рік бракує (вдумайтесь!) 38 мільйонів гривень. Тобто, понад півроку медпрацівники мають працювати задарма. А ще – десятки мільйонів не вистачає освіті, ПТУ.. І це – зобов’язання власне держава,яких вона зуміла хитромудро спекатись, повісивши все «на місця» 

Звісно, обурені відсутністю зарплат, люди в білих халатах прийшли сьогодні, 5 липня, у мерію. Під час сесії міської ради заповнили всю залу і вигуками усім «ганьба», а п.Шевкеничу «на нари» ледь не зірвали сесійне засідання. І це при тому, що цього дня розглядалась питання, яким з бюджету розвитку міста (з доріг, дахів, ремонтів) знімалось 4,2 млн.грн і «перекидалось» їх на зарплати медпрацівникам, що дозволить погасити заборгованість за травень і червень, але проблему по суті не вирішить.

Власне, і сам міський голова. В якого летіло шквал критики,  неодноразово наголошував: держава
вимагає скорочувати медпрацівників, і якщо місцева влада та медики не стануть працювати спільно та вимагати від держави реально потрібних коштів за реально пролікованих хворих – то так воно й буде. «Тільки разом ми це вирішимо. Комусь дуже вигідно, щоб ми були по різні сторони барикад, хтось маніпулює. Я вас дуже прошу – давайте разом вирішувати це»

Виступаючи з трибуни, керівник медуправи Андрій Шевкенич зазначив: він був єдиним, хто не голосував за бюджет 2016 року,бо знав, що коштів медикам бракує катастрофічно. Але… Не голосувати за бюджет – і  працювати з колективом – це різні речі. Дивно, але факт: медпрацівники абсолютно дезінформовані. Люди вважають, що відсутність зарплат – це вина міської ради загалом і голови Кучми зокрема. Кажуть, що приходитимуть у ратушу «вибивати зарплату» щомісяця. Але звідки? Звідки, якщо місто необхідних десятків мільйонів не має фізично? Звідки, якщо реально за пролікованих хворих (а не населення, як є нині) має платити саме держава. Держава, а не місто!

І якщо профспілки добре усвідомлюють де корінь зла – то рядові працівники насправді елементарно кимось маніпульовані. Ким? 

А  ще більш дивно виглядає той факт. Що маючи і свого депутат ВРУ, і краянина-заступника міністра охорони здоров’я, Дрогобич опинився у такій ямі. Чи вона створена об’єктивними причинами, а чи штучними? Складається важення, що свідомо, штучними. Мета?

Зважаючи, що після ухвалено рішення медики під Ратушею заспівали гімн України, це рішення вони вважають перемогою.  Втім, ці високо інтелігентні люди святої професії мають усвідомити – ця перемога «пірова».  Адже в даному випадку «корінь зла» – не мерія, а держава і сусідні міста та райони. Які не повертають коштів за пролікованих хворих. Але. На жаль, вони цього не розуміють. 

Чому не пояснює реальної ситуації і не об’єднує медиків до спільної боротьби за свої права спільно з місцевою владою «головний медик» міста пан Шевкенич? На кого чи на що працює?  Як ситуація вирішиться – спільною боротьбою і знайденими в держбюджеті коштами чи ж масовими скороченнями медпрацівників? Про це стане відомо ще цього року.

Марія КУЛЬЧИЦЬКА