Не боятися, йти сміливо до своєї мети та втілювати моду до здорового способу життя закликає молодь Олександра Пашко

Уявити молодіжне життя Дрогобича без неї – практично нереально. Олександру Пашко знає і учнівська, і студентська молодь. І все тому, що співпраця очолюваного нею відділу молодіжної політики, сім’ї та спорту  із молоддю – не декларативна, а жива, насичена і надзвичайно цікава.

До Дня молоді ми запросили Олександру Пашко до відвертої розмови. Інтервю – вашій увазі.

–     Пані Олександро, ви впродовж багатьох років куруєте роботу міської ради щодо співпраці з молоддю. Чому саме цей напрямок Ви обрали для себе?

–       З молоддю завжди цікаво. Водночас, треба завжди бути «в темі», вміти змінюватися разом із новим поколінням, шукати щось нове та сучасне. У відділ я прийшла зі школи, де працювала педагогом –організатором. А ще, перед тим, була робота в дитячих відпочинкових таборах на посаді старшого вихователя. Крім цього, очолювала молодіжну організацію НДЛМ. Виходить, що цей напрямок роботи вибрала не я, а він вибрав мене.

–       Молодь Дрогобича: як вона змінюється впродовж, зокрема, останнього десятиліття?

–       Зміни відчутні. Якщо п’ять років тому  молодь була мало активна, а МГО жили своїм життям, то за останні 2-3 роки відчутно значну активність МГО у громадському житті. Патріотизм молоді не потребує окремих коментарів, її свідченням були події в час Революції Гідності та війни в зоні АТО. Молодь стає більш демократичною, впевненою в собі та такою, яка не боїться відстоювати своїх позиції і вчитися брати на себе відповідальність.

–     Що робить міська рада для того, аби виявити справжні таланти?

–    Ідей є багато. Частину цих ідей вдається втілювати одразу, а інша потребує часу для реалізації. Багато молодих людей проявили себе як особистості після зустрічей у «Школі лідера», яка діє при відділі. Частину нових імен відкриваємо під час проведення виборчих кампаній на посаду молодіжного міського голови та в молодіжний парламент. Обдаровану і талановиту молодь знаходимо при проведенні загальноміських конкурсів, змагань та фестивалів. Станом на цей рік депутати міської ради підтримали три програми для реалізації у галузі молодіжної політики. Є також і нові ідеї, такі як  Програма вишколів «Гартуйсь», створення мотузкового парку та скейтмайданчика. Це ще в роботі.

–     Які пріоритети і плани має очолюваний Вами відділ?

–   До обов’язків відділу у галузі молодіжної політики входить: співпраця із молодіжними громадськими організаціями;  активною молоддю, яка навчається у вишах І-ІІІ рівнів акредитації; багатодітними сім’ями; профілактика насилля у сім’ї; співпраця із підприємцями щодо недопущення продажу алкоголю та тютюну молоді;  оздоровлення і відпочинок соціально незахищених категорій дітей;  гендерна політика; профілактика торгівлі людьми. Окремий напрямок – фізична культура та спорт. Усі ці напрямки є важливими і потребують уваги. Можливо, на час війни, ми не проводимо гучних дискотек та свят, конкурсів, фестивалів. Частина молоді Дрогобича і сьогодні на передовій. Про це треба пам’ятати і допомагати як тільки можемо. Користуючись можливістю, дякую усім навчальним закладам міста за  допомогу для воїнів, які перебувають в зоні АТО. В подальших планах є створення Молодіжного Центру, літнього концертного майданчика для проведення заходів та переглядів фільмів.  Також плануємо підтримати молодь, яка бажає займатися наукою, винаходами і приділити більше уваги міжнародній молодіжній співпраці.

–     Як гадаєте, що потрібно для того, аби молодь не «втікала» з Дрогобича?

– Зробити місто привабливим для молоді. Насамперед, це введення нових напрямків,  які стосуються підходів до здобуття освіти та отримання першого робочого місця. Важливо  ВУЗам проводити моніторинг потреб спеціальностей в місті  та регіоні. Стосовно першого робочого місця – багато змін мали б відбутися на рівні держави і законодавства. Окрім того, місто має бути привабливим  інфраструктурою для молодих сімей.

–     Ваші побажання молодим людям з нагоди Дня молоді, що відзначався у неділю.

– Залишатися довго молодими, не боятися експериментів, втілювати моду до здорового способу життя, йти сміливо до своєї мети, любити рідне місто та не бути байдужими. Всіх, хто має свої ідеї, ми  охоче запрошуємо у відділ та спробуємо їх спільно зреалізувати.

Марія  КУЛЬЧИЦЬКА,

Медіа Дрогобиччина, №12

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *