Як працювали у ЛОР депутати-свободівці

26 квітня відбулося чергове засідання сесії Львівської обласної ради. Вашій увазі – підсумки роботи депутатів-свободівців на цьому засіданні.

Окрім іншого, йшлося про політичну кризу в державі, яка попри зміну уряду лише поглиблюється.

З цього приводу депутати від ВО «Свобода» виголосили заяву фракції, в якій зазначають, що  заміна прем’єра Яценюка на прем’єра Гройсмана і затвердження нового складу уряду відбулися за допомогою кулуарних торгів, таємних змов з олігархами, з порушенням регламенту та закону. «Перші кроки нового уряду не забарилися: це заява Гройсмана про зростання тарифів та черговий офшорний скандал. Більше того – відбувається узурпація влади однією особою та її оточенням. За такої ситуації політична криза в країні лише поглиблюватиметься, і єдиний спосіб розв’язати цю проблему – оголосити дочасні парламентські вибори за новим виборчим законодавством», – йдеться в документі.

З ініціативи фракції ВО «Свобода» до порядку денного сесії внесено проект звернення до ВРУ щодо необхідності деофшоризації. Як йдеться в документі,  за 10 років (2004-2013) з України за кордон вивели понад 116 млрд доларів. І водночас Україна просить у МВФ позичити 4 млрд доларів, до того ж на “кабальних” умовах. Фракція пропонує ВРУ ухвалити законопроекти, зареєстровані парламентарями-свободівцями, оскільки це може стати першим важливим кроком на шляху до деофшоризації.

Також з ініціативи свободівців на розгляд сесії винесено звернення про недопущення приватизації державних стратегічних підприємств, які уряд хоче розпродати в час війни за безцінь «потрібним» людям.

Водночас приватизаційний скандал розгорнувся й у Львівській обласній раді, керівництво якої пропонувало депутатам затвердити перелік об’єктів комунальної власності для продажу. Проти цього проекту голосувала фракція ВО «Свобода», бо вважає,  що процес приватизації намагаються провести не прозоро, в проекті рішення нема інформації про стан об’єктів, спосіб приватизації тощо. Оскільки йдеться про комунальне майно територіальних громад, доцільно було б спитати думку цих громад, чи потрібно продавати будівлі, розташовані на їхній території, чи доцільніше їх віддати в оренду чи використати по-іншому. Водночас фракція ініціює створення контрольної комісії з питань приватизації майна спільної власності територіальних громад області.  

На засіданні сесії розглядали зміни до Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, а також родин героїв Небесної Сотні на 2016-2019 роки, зокрема про компенсацію витрат родинам загиблих воїнів на спорудження надмогильних пам’ятників. Однак була несправедливість стосовно компенсації на раніше встановлені пам’ятники. За наполяганням фракції при перегляді бюджету передбачить додаткові кошти для компенсації родинам загиблих на встановлення надмогильних пам’ятників. 

Уже не вперше депутати-свободівці домагаються поліпшення житлових умов для  зв’язкової Шухевича Ольги Ільків, однак  міський голова Львова та обласна влада «відфутболюють» відповідні звернення. На сесії свободівці запропонували забрати 500 тисяч гривень із видатків на поліцію й звернутися, аби ці видатки, як і належить, було профінансовано з держбюджету, а суму з обласного бюджету скерувати на житло для зв’язкової УПА. Однак депутатська більшість не підтримала цієї пропозиції. Тоді за пропозицією фракції вирішили, що при перегляді обласного бюджету за підсумками шістьох місяців Львівська обласна рада розгляне питання виділення коштів на придбання житла для Ольги Ільків, а також звернеться до Львівської міської ради про співфінансування.

Свободівці також виступили з ініціативами до 25-річчя незалежності присвоїти звання Героя України сотникові УПА Мирославові Симчичу, а також позбавити цього почесного звання одіозних осіб, які співпрацювали з антиукраїнським режимом.

Фракція також закликає керівництво області та міську владу м. Львова виділити кошти з обласного та міського бюджетів на здійснення благоустрою території, прилеглої до пам’ятника Провідникові ОУН Степанові Бандері, та провести такі роботи до 24 серпня, інформують у ВО.