Про ледь не провальний звіт начальника поліції і людей, які «каламутять воду»

Нещодавно відбулась чергова сесія Дрогобицької районної ради. Ексклюзивні новини з життя району і бачення певних проблем і подій, їх оцінка – від депутата райради, голови ГО «Спілка учасників АТО «Галичина»  Дмитра Куція.

–          Питання – тривожний дзвоник, яке розглядалось на сесії райради – це звіт начальника поліції Мирона Карапати. Лише-один-два голоси, і його звіт міг бути визнаним незадовільним.

Важливим було також питання, яке не розглядалось, а лише обговорювалось. Йдеться про можливість створення у с.Новошичі швейного цеху. Наразі, як наголошує ініціатор цього проекту Ярослав Коколюс, є усні домовленості про те, що йому – підприємцю-депутатові райради сприятимуть у цьому. Проект доволі цікавий. Адже передбачає створення хороших робочих місць, а отже й відрахування коштів у бюджет села. Втім наразі далі обіцянок у сприянні справа не зрушилась. Чоловік стверджує, що якщо не матиме найближчим часом підтримки і допомоги – облишить цей задум. Як наслідок, люди втратять можливість мати місце праці, а село – доволі потужного платника податків.

Також з місця було піднято питання щодо Брониці. Його обговорювали, але наразі не розглядали, рішення не ухвалювали. Найбільшою проблемою для мешканців Брониці є різкий, ядучий неприємний запах, який виникає внаслідок діяльності фірми «Барком». Люди не проти того, що підприємство працює, що працівники мають роботу, отримують добру зарплату. Але оцей запах «жити не дає». Проблема в тому, що фекалії виливають весною-влітку, і це створює нестерпні умови. Зі слів голови райради, найближчим часом планується зустріч з керівництвом фірми щодо вирішення проблемних питань. Тобто, утилізація відходів – це раз. І приведення документів у відповідність до чинного законодавства – це два. Підприємство, по суті, діє незаконно, воно не здане в експлуатацію, і  хоча діяльність ведеться, але  за документами воно – на стадії будівництва. Про це свідчать документи, які мав змогу отримати. Якщо б ствердження, що підприємство здане в експлуатацію, було правдою, підприємство мало б сплачувати податки в село, чого не було. Сенсу приховувати таку інформацію секретарем чи головою – нема. Крім того, згідно з санітарними нормами, підприємство має право тримати поголів’я в кількості 12 тис.шт. Працівники стверджують, що ця цифра більша, тому й технічні засоби, лагуни не справляються з об’ємами фекалій, а звідси  й запах. Це зі сторони викладає просто, а для мешканців Брониці дана проблема – це біда. Ні вікно відкрити, ні одяг висушити, дітей на вулицю випускати страшно

Окремою проблемою у Брониці є сміттєзвалище. Потрібен інвестор, який збудує сміттєпереробний завод. Потрібні реальні дії. Наскільки я знаю, місто Дрогобич та інші міста регіону взялись до пошуку інвестора, до створення технічної документації для цього проекту, напрацювання бази для створення підприємства. Позиція ж району, адміністрації є дещо незрозумілою. Складається враження, що окремі люди починають нагнітати ситуацію щодо цього питання таким чином, аби звести «лобами»  район з містом, замість того, щоб вони співпрацювали разом і робили роботу.  Зрештою, є думка, що оскільки місто попросило район повернути кошти, які витрачені з міського бюджету на лікування мешканців району, то місту вирішили  «перекрити» кисень, заблокувавши сміттєзвалище. Створюються незрозумілі комісії з незрозумілою метою, де нема конструктиву і пошуку виходу з ситуації – тобто, реального пошуку інвестора і раз та назавжди вирішення цього болючого питання, а навпаки – лише нагнітається ситуація навколо того, що в одну мить вирішити неможливо. Ну збунтують вони людей, ну заблокують сміттєзвалище, ну не вивозитиметься сміття з Дрогобича.. І?  Від цього проблема буде вирішена? Це – конструктив? Чи конструктив – це таки коли сідають за один стіл і спільно працюють над вирішенням проблеми? Незрозумілою є позиція одного з депутатів обласної ради, який підливає масла в вогонь різними «комісіями», замість реально долучитись до вирішення проблеми.

Зрештою, хто б як воду не каламутив, маю надію, що «тверезий розум» переможе і проблему буде нарешті вирішено.

Впродовдж теми

У “Баркомі” стверджують: все в нормі

За коментарем щодо ситуації ми звернулись безпосередньо а підприємство. Відповіді – вашій увазі

Чи здані приміщення в експлуатацію? 

– Всі будівлі на території комплексу належать ТзОВ «Барком» на праві приватної власності. Цей факт підтверджує ряд документів. Також компанією вжито всіх заходів щодо захисту екології та дотримання всіх екологічних норм. Документи щодо реконструкції об’єкту – готові. У них, зокрема, йдеться, що дана територія це:

– скорочена санітарно-захисна зона ( дозволяє утримуваним 18 200 свиней)

– розроблений проект реконструкції, який пройшов експертизу в державному підприємстві – Укрдержбудекспертиза.

Це складний об’єкт, який має експертні висновки на міцність і надійність, кошторис, захист пожежно-технічної безпеки, енергозбереження, цивільної оборони, близкавкозахист, безпеку експлуатації і охорони праці.

На стадії отримання дозвіл  на початок будівельних робіт ( реконструкцію) – процес довготривалий у зв’язку з постійними змінами у законодавстві.

– Чи сплачує підприємство податки в бюджет села? В якому розмірі?  

– Звісно сплачує. Наразі укладено договір оренди на 25 років. Нормативно-грошова оцінка ділянки становить 642 064 гр 92 коп. Орендна плата вноситься в сумі 32 103 гр згідно грошової оцінки.

– Яка кількість людей працює?

–   Кількість працівників на даному об’єкті змінюється в залежності від сезонності робіт. В середньому становить від 5 до 40 чоловік.

– Яке поголів’я реально є станом на нинішній день?

– Станом на сьогоднішній день на фермі налічується близько 16 000 свиней.

– Що робиться задля ліквідації неприємного запаху?

– Комплекс облаштовано сучасними вентиляторами, а також реалізовується проект «Лагуна» ( місце для зберігання гноївки).

На стайнях в Брониці встановлені дахові вентилятори, що дозволяє уникнути розповсюдження неприємного запаху над рівнем землі.

Щодо проекту «Лагуна», він повністю відповідає європейським стандартам і технологіях. Це лагуна закритого типу, аналогам якій в західній Україні – немає. Гноєсховище являє собою частково заглиблений котлован корисним об’ємом  9500м3. Дно і відкоси лагуни застеляються  гідроізоляційною плівкою товщиною 1,5мм, яка зварюється вертикальними швами в єдине ціле. Лагуна накривається верхньою  плівкою з поліетилену високої щільності товщиною 1.0мм,  яка разом із нижньою плівкою утворюють герметичний об’єм.  Гноєсховище виконано згідно «Технологічного регламенту процесу біологічного анаеробного очищення гною від свиновідгодівельних комплексів на спорудах для зберігання і обробляння гною» виконаного  професором кафедри гігієни та профілактичної токсикології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького д.м.н. Маненко А.К.

Стратегія нашого підприємства – розбудовувати аграрний сектор краю, збагачуючи паралельно бюджет місцевої громади. Що ми на сьогодні і робимо. Крім того, місія нашого підприємства – максимально допомагати місцевим громадам, тому у більшості районів, де представлена компанія – є ряд соціальних проектів, реалізованих за сприянням ТзОВ «Барком».  

Марія Кульчицька, Медіа Дрогобиччина, №2

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *