Зашморг від Порошенка: президент наклав вето на закон про фінансування ПТУ за рахунок держбюджету

  •  
  •  
  •  
  •  

Президент України Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою закон №3830-3 про фінансування закладів професійно-технічної освіти за рахунок державного бюджету у 2016 році.

Про це йдеться на офіційному сайті Верховної Ради України.

У картці законопроекту зазначено, що 18 березня документ «повернуто з пропозиціями Президента», а 21 березня його скеровано до комітету.

 Нагадаємо, у Дрогобичі на фінансування освіти і медицині в бюджеті міста бракує бл. 40 млн. грн. Це без урахування “баласту” профтехосвіти, на утримання якої (мова йде про ВПУ № 19 та політехнічно-професійного ліцею) потрібно близько 25 млн. грн у рік.

У Дрогобичі у зв’язку з загрозою тривогу забили ще на початку січня: Дрогобицький міський голова Тарас Кучма скеровував листи до урядників у вищі ешелони влади. У зверненні Тарас Кучма, зокрема, наголошував на порушенні закону у справі переведення фінансування закладів професійно-технічної освіти з державного на місцевий бюджет. Крім того, наприкінці січня півсотні працівників ПТУ  з депутатами облради їздили на пікет до столиці. Як наслідок, народні депутати України проголосували за зміни до державного бюджету на 2016 рік, яким повернули державне фінансування професійно-технічних училищ. Але… Але Президент заветував.

Станом на сьогодні у бюджеті Дрогобича вишуковуються кошти для утримання ПТУ. Як наслідок, за січень на фінансування двох училищ  з міської казни було виділено 1 млн.900 тис.грн., за лютий – 1 млн.800тис.грн. Сукупно за один лише рік “набіжить” 25 млн. грн. Це кошти, які могли б піти на розвиток. Натомість, просто “проїдаються”.

За найгіршим розвитком сценарію, кажуть посадовці, коли все-таки на проблему не відреагують у верхах, усю галузь освіти міста спіткає фінансовий колапс у найближчі місяці. 

То що це, як не зашморг Дрогобичу від Порошенка?

М.К.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *