Дрогобич: дайджест новин тижня, що минає

Поцуплені на цвинтарі у Дрогобичі металічні елементи злодії, ймовірно, переплавляють

На жодному пункті прийому брухту металоконструкції, які з грудня зникають на цвинтарі, що на вул. 22 Січня, не виявлені. Про це на засіданні сесії  25 лютого повідомив секретар міської ради Олег Хрущ.

З його слів, про це він довідався від правоохоронців, які таки здійснили рейд з метою перевірки складів металу. Очевидно, вважає Олег Хрущ, лиходії вдаються до переплаву награбованого. Поряд з тим, посадовець відзначив посилення ролі поліції, яка почула критику і активізувала роботу над запобіганням масових крадіжок на некрополі.

Як відомо, розтягати металічні конструкції на цвинтарі, що на вул. 22 Січня, лиходії розпочали ще у грудні. У січні-лютому крадіжки стали масовими. Лише за один тиждень лютого, інформував вчора депутат Олег Дацюк, на некрополі зникли 8-9 барельєфів, хрести та дрібні літери.

Тарас Кучма вручив грошову допомогу батькові загиблого на Майдані Олега Ушневича

На засіданні сесії Дрогобицької міської ради 25 лютого Дрогобицький міський голова Тарас Кучма вручив грошову допомогу батькові дрогобичанина Олега Ушневича, життя якого на Майдані обірвала снайперська куля.

Перед тим, як утішити розрадою батька Героя і передати йому конверт, Тарас Кучма згадав про життєвий подвиг Олега Ушневича, про його непохитний національний стрижень, сформований вихованням у родині українських патріотів. Урядник міста процитував слова, які неодноразово повторював Олег у Києві, де перебував майже увесь час від початку буремних подій: «Я не стою за Євромайдан чи за Європу. Я стою за майбутнє». Дальші спогади Тараса Кучми у сесійній залі були про останні миті життя Олега Ушневича. Будучи пораненим в ногу, дрогобичанин відчайдушно витягав з-під обстрілів своїх побратимів аж до того моменту, поки одна з вбивчих куль не впнулася у його серце.

Тарас Кучма, що на цей час працював у медгрупі в готелі «Україна», зізнався, що спочатку не впізнав у вбитому свого земляка Олега Ушневича. Чоловік став третім з дрогобицьких героїв, загиблих на Майдані.

Спогади Тараса Кучми загострили невгамовний батьківський біль. По тому, як міський очільник вручив йому конверт з грошовою допомогою, Михайло Ушневич, схлипуючи від сліз, під супровід сумних поглядів покинув засідання.

Конфлікт між двома громадськими організаціями Дрогобича вивчатиме тимчасова контрольна комісія міської ради

Сесія Дрогобицької міської ради прийняла ухвалу про створення тимчасової контрольної комісії, вповноваженої сприяти вичерпанню конфлікту між БФ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ «Карітас» та ДДТЗДІ «Надія». Дорадчу допомогу депутатам, що увійшли до комісії, надаватимуть фахівці, обізнані із суттю справи.

Нагадаємо, майновий конфлікт між цими організаціями триває кілька років. Впродовж цього часу влада міста робила неодноразові спроби примирити опонентів. Торік внести лепту у розв’язання конфлікту спробувала місія ОБСЄ, втім і міжнародним спостерігачам це виявилося не до снаги.

У Дрогобичі відбулося відкриття дводенного семінару, присвяченого проблемам місцевого самоврядування

26 лютого у Дрогобичі відбулося відкриття шостого щорічного семінару «Практичні аспекти місцевого самоврядування – 2016: нові виклики та можливості».

Дрогобицька міська рада спільно з Центром громадянських ініціатив (м. Львів) виступила організатором заходу.

Як наголосив представник Центру громадських ініціатив Віталій Загайний, вперше проведення семінару винесено за межі Львова. Також було акцентовано на широкій географії учасників, які прибули чи не з усіх областей України.

Привітав гостей на теренах Дрогобича міський голова Тарас Кучма. Презентуючи місто, він сказав, що Дрогобич – це галицька Каліфорнія, адже у минулому у регіоні у великій кількості видобували нафту. Підходячи ближче до тематики заходу, Тарас Кучма зазначив, що на заваді розвитку місцевого самоврядування нині стоїть багато недоладностей, пов’язаних із двояким трактуванням законодавства, некомпетентності органів вищих інстанцій та інше. Міський очільник побажав учасника дійства плідної роботи і здобуття практичних навичок.

Вступне слово також мав заступник голови обласної ради Володимир Гірняк.

Після цього, представники місцевого самоврядування з різних куточків України слухали виступ секретаря Дрогобицької міської ради Олега Хруща, який презентував систему поіменного голосування, що з учорашнього дня стала доступною для голосування дрогобицьким депутатам. Естафету від секретаря ради перебрав експерт з поіменного голосування Святослав Грабовський. По тому учасники з’їзду жваво цікавилися специфікою роботи електронної системи, висловлювали свої думки та бачення з цього приводу. Підсумком першого раунду семінару стало ознайомлення гостей з моделлю нового веб-ресурсу Дрогобицької міської ради, який має запрацювати у найближчому часі.

Відтак представник київського осередку Центру політичних студій та аналітики Володимир Тарнай виголосив доповідь на тему: «Доступні місцеві бюджети: як зробити бюджет зрозумілим для громади».

Завершили свої нинішні відвідини Дрогобича гості з усієї України екскурсією по місту.

Робота цього семінару була продовжена у сусідньому місті Трускавці.

Депутати відмовилися надати місячне фінансування двом училищам

Руба на засіданні сесії Дрогобицької міської ради 25 лютого постало питання про фінансування ВПУ № 19 та Дрогобицького професійного політехнічного ліцею за січень.

Оскільки поки що на законодавчому рівні не виправлено до кінця недоречність з впорядкуванням фінансування професійно-технічних закладів, йшлося про те, щоб один місяць ці два училища профінансували з місцевого бюджету. Ціна питання – 1 мільйон 900 тисяч гривень, передбачених на зарплати викладачам, стипендії студентам та оплату енергоносіїв профтехзакладів.

Депутати у коментуванні проекту ухвали поділилися два табори. Одні рішуче протестували проти того, щоб «відрізати» від і так куцого міського бюджету, якому бракує 53 мільйони гривень на утримання освіти та медицини, майже два мільйони гривень, що не будуть компенсовані. Інші ж, на противагу колегам, закликали підтримати ухвалу, проявити законодавчий послух і не створювати прецеденту, позаяк майже усі училища в Україні отримали гроші за січень з місцевих скарбниць. Суперечність розв’язала у залі жваве і довготривале обговорення питання.

Частково об’єднавчою була пропозиція міського голови Тараса Кучми – передбачити з міського бюджету кошти лише на стипендії, харчування студентів, енергоносії двох училищ за січень. Проте, зрештою, одностайно депутати на неї не пристали.

У результаті голосування ухвала про виділення 1 мільйона 900 тисяч для місячного утримання двох дрогобицьких професійно-технічних училищ потрібної кількості голосів не набрала.

Ініціативи громадськості дрогобицькі депутати відтепер заслуховуватимуть при розгляді різних питань

Дрогобицький міський голова Тарас Кучма 25 лютого заявив, що відтепер виступи громадських активістів на сесіях міської ради слухатимуть не під час традиційних «розминок», а наприкінці сесійних засідань у рубриці різних питань.

Така правка у розклад сесійних засідань внесена з огляду на те, що кількість охочих представників громадськості донести свої поради, ініціативи та критику до влади, зростає. У зв’язку з незапланованими виступами, порушується часовий регламент засідань.

У Дрогобицькій міській раді створена депутатська група «Поступ»

Чотири депутати Дрогобицької міської ради виявили бажання об’єднатися у депутатську групу під назвою «Поступ».

Про це на сесії міської ради 25 лютого оголосив міський голова Тарас Кучма. Зокрема, у новостворену групу увійшли: Роман Броницький, Олена Янів, Віктор Тюска і Тарас Петруняк.

У Дрогобичі ініціюють заборонити хаотичне розміщення оголошень та реклами

Дрогобич заполонений хаотично розміщеними оголошеннями та рекламою – це великою мірою псує привабливість міста.

Поглянути на місто крізь таку неестетичну призму закликав зібраних на сесійне засідання депутатів небайдужий активіст Костянтин Федьків. Він рекомендував владі поміркувати над прийняттям ухвали, відповідно до якої дозволити розміщення оголошень лише на дошках у спеціально визначених для цього місцях.

Міський голова Тарас Кучма висловив солідарність з промовцем у тому, що місто направду виглядає ганебно. Відтак мер ствердив: скоро черга дійде до впорядкування рекламного бізнесу. Однак у шкалі пріоритетів влади спочатку стоїть завдання дати лад з вуличною торгівлею та сміттям у місті.

Дрогобицькі депутати провели дебютне голосування за електронною системою

25 лютого ввійде в історію Дрогобицької міської ради тим, що депутати вперше голосували за електронною системою.

Усі рішення обранці дрогобицької громади ухвалювали з допомогою планшетів. З огляду на це, на сьогоднішньому засіданні були внесені зміни до регламенту Дрогобицької міської ради, у яких деталізовано особливості запровадженої нової процедури голосування.

Нагадаємо, планшети для депутатів Дрогобицької міської ради закупили на виконання законодавства України щодо поіменного голосування.

У Ратуші радилися, як подолати дефіцит в освітній галузі 

 
23 лютого у світлиці Ратуші на чолі з міським головою Тарасом Кучмою відбулася розширена нарада за участю секретаря міської ради Олега Хруща, представників депутатського корпусу, директорів шкіл, керівництва освітянської профспілки. На нараді також був присутній Стебницький міський голова Петро Старосольський. Причиною проведення зустрічі у такому форматі став фінансовий дефіцит на утримання шкіл. 
 
Як констатував начальник відділу освіти Петро Сушко, освіті цього року з державного бюджету не додано приблизно 16 мільйонів гривень, що становлять три місячні фонди оплати праці. 
 
Чому на державній верхівці обділили Дрогобич? На це питання виявив бажання відповісти директор ЗОШ № 9 Михайло Шеремета, який провів самостійно аналітичне вивчення ситуації. З його слів, корінь проблеми – у необ’єктивно встановленому коефіцієнті для розрахунку освітньої субвенції. Спускаючи фінансовий показник згори, там, припустив пан Шеремета, вочевидь, на Дрогобич подивилися як на промислове місто із спроможністю взяти на себе часткове утримання освіти. Тож тепер, дійшли погодження учасники наради, аби місту таки додали гроші слід клопотати у зверненнях до Міністерства освіти та Міністерства фінансів з проханням переглянути встановлений коефіцієнт. 
 
Фінансова проблема, що була стрижневою на нараді, зумовила обговорення низки інших взаємопов’язаних проблем освіти. Тривалий час у світлиці дискутували про потребу проведення оптимізації, регулювання наповнюваності класів та інше. З фінансовим прагматизмом і за допомогою мови цифр закликали шукати варіантів врегулювання ситуації депутати. Емоційністю відзначалися виступи освітян, які одностайно висловлювали готовність вишукувати можливості заощаджувати. 
 
Вартісною була пропозиція директора Дрогобицького педліцею Ольги Заяць, яка запропонувала, з огляду на фінансову скруту в освіті, вивчити можливість скасувати у школах безплатне харчування, залишивши його лише для пільгових категорій дітей. 
 
Гаряча, подекуди різка дискусія у світлиці таки дала плоди. Усі її учасники висловили готовність долучатися до того, аби освіта міста мала тверду фінансову перспективу на цей рік. Щоважливо, досягти цієї мети спробують багатьма спільними засобами. Як відзначали керівники шкіл, відрадно, що про цю проблему заговорили у лютому, а не на порозі нового навчального року. 
 
Секретар міської ради Олег Хрущ акцентував: економія торкається не лише освіти, а усіх бюджетних галузей . Він запевнив керівників освітніх закладів у розумінні і підтримці депутатського корпусу і побажав, щоб надалі розвивати традицію спілкування освітян з владою за круглим столом. 
 
У підсумку міський голова Тарас Кучма звернувся до директорів шкіл із проханням розробити власні плани із заощадження коштів. Відтак, сказав Тарас Кучма, документи будуть узагальнені у відділі освіти і затверджені виконкомом та сесією міськради. Завершив Дрогобицький мер нараду на гарній ноті, адресуючи директорам шкіл подяку за високі здобутки дрогобицьких школярів.

У Дрогобичі відбувся XI форум молоді

24 лютого у мармуровій залі Ратуші відбулося урочисте відкриття форуму молоді Дрогобиччини «Формування світогляду та поведінки молоді на сучасному етапі розвитку та становлення України». Захід об’єднав близько півтори сотні молодіжних активістів.

Благословив дійство голова комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ о. Олег Кекош.

Відтак звернення до молодіжної аудиторії виголосив міський голова Тарас Кучма. З уст першої особи Дрогобича прозвучав вислів, що українська молодь є найкраща у світі. Тарас Кучма охарактеризував ключову роль молодих та ідейних людей в героїчній боротьбі УСС, бою під Крутами, діяльності ОУН –УПА. Саме молодь була рушієм революційних процесів уже у часи Незалежної України.

«Я згадую останні подихи тих, кого ми виносили на руках з Інститутської. Я пам’ятаю останні погляди поранених молодих хлопців під Дебальцевим», – поділився особистими спогадами про жертву, яку склала молодь протягом буремних подій останніх років, міський очільник Дрогобича. Він закликав молоде покоління швидше дозрівати і творити гідну заміну тим, хто укорінився на державних щаблях і не дає розвиватися Україні.

Учасників форму також привітали депутати обласної ради Василь Масний та Андрій Ковч, проректор Дрогобицького педуніверситету Микола Пантюк, заступник Дрогобицького міського голови з гуманітарних та соціальних питань Олег Дукас, начальник відділу молоді управління внутрішньої та молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА Андрій Ковальський, капелан громадських організацій о. Ігор Цмоканич, голова ГО «Місто» Василь Дуб.

Кожен з промовців говорив про провідну роль молоді у сучасному суспільно-політичному розвитку України. Після закриття презентаційної частини модератор форуму, начальник відділу сім’ї, молоді та туризму Леся Пашко запросила учасників заходу до роботи у трьох групах, у яких обговорювали виклики, що стоять перед сучасною молоддю, аспекти формування національної свідомості. У третій секції молодь мала можливість більше дізнатися про перспективні шляхи самореалізації, відкриті IT-технологіями.

Завершальним етапом сьогоднішнього чисельного злету молоді у Дрогобичі стало обговорення результатів роботи у секційних групах та вручення сертифікатів його учасникам.

Варто відзначити, що це був XI форум молоді. Захід такого типу для міста уже став традиційним.

 Антиалкогольні рейди відділу сім’ї молоді та туризму

Відділом сім’ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради 23 лютого 2016 року, роздано торгівельним закладам, які реалізовують алкогольну та тютюнову продукцію листи повідомлення про заборону продажі пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років а також звернення до продавців та керівників неухильно дотримуватися чинного законодавства.

Хотілося більше апелювати до совісті продавців, хоча не всі продавці схвально реагували на дані листи, достукатися до совісті дуже важко, але задумайтесь, що хтось також пропонує закурити чи випити Вашій дитині і ніхто не може сказати, що після цього станеться. 

Прес-служба Дрогобицької міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *