Дрогобич коротко: про групи взаємопідтримки учасників АТО, «Тустань» та ін.

У Дрогобичі  засідання груп взаємопідтримки учасників АТО стали щотижневими

Віднедавна центр Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді змінив графік проведення груп взаємопідтримки учасників АТО – замість однієї зустрічі на місяць з демобілізованими тепер практикують щотижневі бесіди.

Зі слів спеціаліста центру Ростислава Пелехача, 18 лютого демобілізовані мали нагоду поспілкуватися на тему здорового способу життя з майором ЗСУ Юрієм Швецем. Загалом, каже Ростислав Пелехач, спеціалісти центру намагаються дотримуватися різноманітності у підході до винесення на обговорення проблем, які турбують тих, хто пройшов війну. Тематичний спектр організатори формують з урахуванням думки бійців АТО. Та звертають увагу передовсім на психологічні, правові та соціальні питання. Крім роботи у групах, центр також пропонує учасникам АТО індивідуальні консультації, опікується організацією їхнього дозвілля. Варто відзначити, що під крилом цієї соціальної службизасновано групу взаємопідтримки для дружин учасників АТО. Синхронно із засіданнями таких жіночих груп центр провадить майстер-класи для дітей атовців.

Нагадаємо, у Дрогобичі та Стебнику налічується 191 демобілізований військовий.

У Дрогобичі та Трускавці пройде семінар, присвячений розвитку місцевого самоврядування

26-27 лютого у Дрогобичі та Трускавці відбуватиметьсяШостий щорічний семінар «Практичні аспекти місцевого самоврядування – 2016: нові виклики та можливості».

Організаторами семінару єЦентр громадянських ініціативта представництвофонду Фрідріха Науманна в Україні. Цього року до організації долучилися Дрогобицький та Трускавецький міські голови Тарас Кучма і Андрій Кульчинський.

Як анонсують організатори, семінар гуртує практиків та дослідників місцевого самоврядування з метою обміну успішними ідеями та прикладами самоврядування. Учасники семінару будуть міські голови, секретарі і депутати міських рад, голови та представники громадських організацій, що працюють у сфері місцевого самоврядування. Участь у навчанні можуть взяти 30 теоретиків і практиків місцевого самоврядування, заздалегідь,до 21 лютого, заповнивши анкету Центру громадських ініціатив.

У Дрогобичі побувала група молоді зі Сходу України

19 лютого у світлиці Ратуші за посередництва ГО «Інститут суспільних ініціатив» відбулася зустріч секретаря міської ради Олега Хруща із групою молоді, що навідалася до Дрогобича зі Сходу країни, зокрема Слов’янська та Сєверодонецька.

Олег Хрущ тепло привітав численну молодіжну делегацію, відзначивши, що Дрогобичє уособленням Західної України, де впродовж віків формувався український дух та національні традиції.

Відтак гості зі Сходу адресували дрогобицькому уряднику чимало запитань. Молоді люди прагнули сформувати своє уявлення про соціальні, культурні та туристичні особливості міста Котермака, цікавилися громадськими організаціями та проектами, у яких бере участь Дрогобич.Допитливість екскурсантів зі Сходу Олег Хрущ задовольнив вичерпними відповідями. Запрошуючи молодих людей у майбутньому приїжджати до Дрогобича, секретар ради пообіцяв організувати для них більш цікавіза форматом зустрічі.

Як прокоментувала голова Дрогобицького осередку ГО «Інститут суспільних ініціатив» Роксолана Буяк, це перша зустріч у Дрогобичі, проведена за підтримки Британської ради в Україні. Ця інституція, сказала на завершення зустрічі Роксолана Буяк, зацікавлена у розвитку проектів, спрямованих на взаємопізнання Сходу та Заходу України, тому цілком вірогідно, щосьогоднішній приїзд молоді Сходу до Дрогобича став першим з черги наступних.

До  202-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка

Дрогобицька міська рада інформує про заходи, які відбудуться в місті до 202-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка

1-10 березня 
Книжкова виставка «Пророк, народжений Україною» 
Центральна бібліотека, філіали №1, 3, 8

 1-10 березня
Літературні години «Віч-на віч з Шевченком»
Філіал МЦБС №8

4-10 березня
Виставка однієї книги «Кобзар – книга, що рятує націю»
Центральна бібліотека, філіали №2

6 березня
Урочистості та тематичний святковий концерт «Полум’яне слово Шевченка лине крізь віки»
Стебницький Народний дім

7 березня 15:00
Вечір поезії «Для нас Тарас – це Україна: і самостійна і єдина»
Центральна бібліотека ім. В.Чорновола

9 березня 17:00
Літературно-мистецький вечір «Я до вас промовляю, сини мої: не проспіть Україну свою»
Народний дім ім. І.Франка

10 березня 15:00
Година-реквієм «На поклін до Великого Кобзаря», до 155-и річчя від дня смерті
Філіали МЦБС №1, 2

У Дрогобичі місія ОБСЄ презентувала результати моніторингу тематичних питань переселенців

18 лютого представники місії ОБСЄ на чолі із Мауріціо Монтіно презентували результати піврічного моніторингу, спроектованого на комплексне дослідження тематики внутрішньо переміщених осіб.

Опитування місія проводила у межах двох груп: кримські татари та інші переселенці. Також були розмежовані вікові категорії. Серед основних висновків, якими вчора поділилися міжнародні спостерігачі у Дрогобичі, те, що більшість внутрішньо переміщених осіб зацікавлені своїм соціально-економічним становищем, а не взаєминами з місцевим населенням. Увага суспільства, запевнили на підставі результатів представники ОБСЄ, сьогодні дещопереорієнтована з переселенців на учасників АТО.

Щодо кримських татар, то вони загалом позитивно оцінюють нові умови життя, однак висловлюють побоювання, щоб місцеве населення не споглядало на них у світлітерактів, спричинених представниками східних національностей.

Житло і робочі місця – дві стрижневі проблеми, як було відзначено у доповіді представників місії ОБСЄ, у розв’язанні яких переселенці Дрогобича покладаються на допомогу місцевої влади.

Дрогобицький виконком оцінку діяльності КП «Туристичний комплекс «Дрогобич» відтермінував на три місяці

 18 лютого засідателі Дрогобицького виконкому заслухали звіт директора КП «Туристичнй комплекс «Дрогобич» Миколи Крука. До доповідача було багато критичних зауважень щодо збитковості підприємства, неналежної якості надання готельних послуг та скарг, які надходять від людей на роботу підприємства.

Тарас Кучма висловив думку, що готель «Тустань» в Україні найгірший.

По тому у залі розгорнулася гаряча сцена, у якій з’ясовували стосунки між собою директор та колишня бухгалтеркацього підприємства, звинувачуючи одне одного у фінансових махінаціях. Обурливими вигуками підтримували перепалку і працівники туристичного комплексу, що прийшли постояти горою за свого керівника.

Міський голова Тарас Кучма закликав припинити суперечки іне збивати роботу виконкому з ділового тону.

Перед процедурою голосування слово взяв секретар міської ради Олег Хрущ. Він запропонував у підході до оцінки роботи підприємства зважити на складність сьогоднішньої економічної ситуації , а також врахуватинепростий стан підприємства на час, коли ним розпочав керувати Микола Крук.Більшість членів виконкомупідтримали пропозицію секретаря ради, відповідно до якої керівник комунального підприємства має три місяці, щоб продемонструвати результат у розв’язанніпитань, які викликають зауваження. Відтак його звіт знову буде на порядку денному виконавчого комітету.

Анонс

У понеділок 22.02.2016 року о 15.00 год.відбудеться засідання постійної комісії ради з питань житлово – комунального господарства, будівництва, архітектури, екології, довкілля, транспорту та зв’язку.

У вівторок 23.02.2016 року о 15.00 год.відбудеться засідання постійної комісії ради з питань депутатської етики, законності, правопорядку, прав людини, розвитку громади та контролю за дотриманням Регламенту ради.

У вівторок23.02.2016 року о 15.00 год.відбудеться Погоджувальна рада

Прес-служба Дрогобицької міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *