У Підбужі встановили пам’ятну таблицю отцю Кирилу Селецькому
Сучасники назвали його апостолом вбогого селянства. Уродженець селища Підбуж, майже два століття тому він здійснив справжній місцевий «гуманітарний переворот».
І ось нарешті пам’ять отця Кирила Селецького увіковічнили у рідному селищі.
Зроблено це з ініціативи та за сприяння Івана Матковського, а також місцевої громади, священика, небайдужих. Зокрема, посприяли в увіковіченні пам’яті видатного земляка настоятель храму Вознесіння Господнього о. Тарас Сенюра, директор школи Богдана Іваськів.
«Рік Шептицького закінчив встановленням пам’ятної таблиці одному з його сподвижників, шляхтичу о. Кирилу Селецькому гербу Сас в Підбужі Дрогобицького району. В 1835 році тут народився священик, який переклав перший раз в Галичині українською мовою Катехизм; написав для українських дітей в Галичині першу читанку; заснував два жіночі монаші згромадження; заснував першу в Галичині Захоронку (дитячий садок); заснував кредитну спілку, де українці отримував безвідсотковий кредит; неабияк боровся з алкоголізмом на селах», – розповідає Іван Матковський.
Прикметно, що зі Львова на відкриття пам’ятної таблиці у Підбуж приїхали сестри-монахині згромаджень, які заснував о. Кирило: згромадження Сестер Служебниць Пречистої Діви Марії та Згромадження Сестер св. Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії
Зазначимо, у 2009 році третій раз розпочато процедуру його беатифікації отця, яка триває і до нині.
«На жаль, про цю постать забуто і пам’ять про нього, як і його праці, потрібно відновлювати і пропагувати. У 180-ту річниці від дня народження на Львівщині нічого для цього не зроблено.
У 2018 році буде 100 років з дня його смерті. Може хоч до цього часу щось вдасться надолужити. Поки що – заходи в рідному селі на Дрогобиччині. Дякую всім, хто долучився до вшанування», – зазначив Іван Матковський.
М.Кульчицька