У неділю на Дрогобиччині освятять пам’ятник герою Небесної Сотні Йосипу Шилінгу

У неділю, 6 грудня, о 14.00 у селі Вороблевичі відбудеться відкриття та освячення пам’ятника герою Небесної Сотні Йосипу Шилінгу.

1 грудня заступник міського голови  з гуманітарних питань Олег Дукас провів нараду за участю заступника голови райради Володимира Стецівки, депутата міської ради Тараса Демка, о. Ігоря Цмоканича ті інших посадових осіб виконкому, на якій обговорили організаційні моменти недільного дійства. На нараді також були присутні дві доньки загиблого Йосипа Шилінга. Крім чину освячення, як обумовили під час обговорення програми, на місці останнього спочинку героя Небесної Сотні заплановані виступи представників влади міста та району. Дрогобичанам, які виявлять бажання віддати шану новітньому герою України, влада організує транспортне забезпечення. Автобус до Вороблевич відправлятиметься з території поблизу храму Пресвятої Трійці о 13.00.

Нагадаємо, Йосип Шилінг народився 14 лютого 1953 року. Родом із села Вороблевичі. Під час національного відродження і боротьби за відновлення Української державності Йосип Шилінг проявив себе як активний член Української Гельсінської Спілки, а відтак член Української республіканської партії. Разом з дружиною Анною виховали 2 дочок. У кривавий день розправи над майданівцями Йосип Шилінг застрелений снайпером біля Жовтневого палацу. Куля увійшла в чоло, вище від лівого ока. Смерть настала миттєво. Йосипа Шилінга — ідентифіковано серед перших убитих. Поховали героя на сільському цвинтарі у Вороблевичах. 1 червня 2014 року, в приміщенні Вороблевицької школи, в якій навчався Йосип Шилінг, відкрито меморіальну дошку герою Небесної Сотні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *