Начальник Дрогобицької поліції Мирон Карапата: «За останніх 2 тижні, я вас запевняю, жоден працівник поліції не взяв «ні рубля»

Нещодавно міліція «перетворилась» у поліцію.

Очолив Дрогобицьку поліцію Мирон Карапата – міліціонер зі Львова, який нещодавно прибув у наш край, де нетривалий час очолював бориславських міліціонерів.

Хто він? Які має плани? Що робитиме з корупцією? З цими та іншими запитаннями знайомимось з новим очільником дрогобицької міліції-поліції.

– Мироне Григоровичу, Ви у нас людина нова. Пригадую як Вас зустрічали у Бориславі під час вашого представлення перед громадськістю і особовим складом міліції міста – з «великими  квадратними очима». Тепер з такими ж очима ходили дрогобичани, які читали в пресі про Ваше призначення і запитували «Що це за людина?». Розкажіть в кількох словах про себе: хто ви, звідки, як потрапили до нас?

– Мій послужний  список полягає в тому, що в органах внутрішніх справ я з 1993 року. Прийшов в органи внутрішніх справ простим міліціонером. У 1999 році мене було призначено на офіцерську посаду – опером  державної служби по боротьбі  з економічною злочинністю. І поступово-поступово рухалось. Через 4 роки став старшим оперуповноваженим, через 2 роки став старшим оперуповаженим державної служби по боротьбі з економічними злочинами у Львівській області, 2007 року став начальником державної служб по боротьбі з економічною злочинністю Шевченківського району. Так мене доля вела – постійно керівництво призначало туди, де були проблемні ситуації. Були  проблемні ситуації в 2009 році в Франківському районі Львова – мене пре призначили туди начальником державної служби по боротьбі з економічною злочинністю, де ми показали високі показники. Після того  через 2 роки мене було призначено начальником відділу державної служби  по боротьбі з економічною злочинністю м.Львова. А тепер, в цьому році, керівник, начальник ГУ, мене викликав та сказав що є проблемна ситуація в Бориславі і треба там, принаймні до виборів, до нового року, попрацювати, трохи навести там лад.  Тож 8 вересня Наказом начальника ГУ мене було призначено виконуючим обов’язки  начальника Бориславського відділу міліції. За  той нетривалий час ми дали в Бориславі добрі показники, думаю що в місті стало  легше жити, що не  бояться люди тепер вночі ходити вулицями.

Відтак, після ліквідації міліції і перехід в поліцію мені було запропоновано очолити кущовий підрозділ у Дрогобичі

– До кущового підрозділу тепер, окрім Дрогобича, належать Борислав, Трускавець, Стебник, села й селища Дрогобицького району?

–  Так

– Це, очевидно, великий об’єм роботи. Зважаючи, що зараз відбуватиметься скорочення, переатестація, чи вистачає людей?

– Людей не вистачає. Є багато вакансій. Зараз відбуватиметься переатестація, наразі керівництво ще думає як це найкраще зробити для покращення поліції.

Але, по-суті, станом на зараз залишилися працювати ті самі люди, єдине – «шапка» змінилася: була міліція – стала поліція?

–  Так, ті працівники, які були – вони ж і залишилися Бо ви собі можете уявити якби правоохоронні органи бодай на один день чи на одну годину були абсолютно відсутні? Це була б катастрофа

–  Станом на сьогодні маємо багато демобілізованих бійців, які хотіли б  стати полісменами. Можуть?

–  Ми всіх приймаємо, записуємо їхні дані.  Поки триває реорганізація – процеси прийому на роботу призупинені. Але через нетривалий час – тиждень-другий, коли все «втрясеться», охочі пройдуть курси, атестування, і якщо будуть в змозі – служитимуть в органах внутрішніх справ.

В нас на сьогоднішній день великий недокомплект поліції: і в патрульній службі, і водіїв бракує, і офіцерів, і дільничних інспекторів, і в розшуку. В кожній службі  в нас є некомплекти, працівники, свіжа кров дуже потрібні.

Чому запитувала чи залишились ті ж самі: бо люди, як, мабуть, вже знаєте, мають претензії до нинішніх працівників – до певних слідчих, міліціонера, дільничних інспекторів. Поки відбуватиметься переатестація – що їм робити, куди звертатися зі своїми скаргами і фактами, якщо вони не хочуть щоб ця людина залишися працювати, і мають на це підстави. Куди їм йти зі своїми скаргами?

– До нас. Будемо вивчати.

 Кожна скарга розбирається окремо.

Є, наприклад, що один і той же слідчий комусь подобається, а комусь – ні. Кожного дня  до нас приходять люди, звертаються, що неналежним чином розслідуються кримінальні провадження, які тягнуться рік, два і більше. От днями мав розмову з людиною, яка займається захистом тварин. Захисники тварин скаржаться на неналежне ставлення до тварин. І коли та справа має кілька років, вона пройшла через обласне управління, через обласну і районні прокуратуру і довести там склад злочину неможливо – то як? Є певна процедура, крім цього слідчого ще є інші особи, які вивчають ті справи, тож він не може переступити, якщо там пишуть що нема складу злочину, і скерувати матеріали до суду…

Але давайте не будемо кривити душею. Бо ж звідкись у нас корупція в країні взялася.

– Корупція у нас ще з Радянського союзу. Її ота система витворила

Як її побороти?

– Колись кожен, хто був в отій системі, …був змушений так робити… На сьогоднішній  день, за останніх 2 тижні часу, я вас запевняю, жоден працівник поліції не взяв «ні рубля». Жоден.

Один з попередніх керівників, який сидів на цьому місці, де сьогодні Ви сидите, перш ніж в’їхати в кабінет, дав усну вказівку – і за 2 ночі зробили в кабінеті ремонт. Кажуть, що це працівники міліції робили за свої кошти. Цей же керівник, за словами рядових міліціонерів, дозволяв собі пригнати свого дорогого джипа працівникам ДАІ і сказати, що там слід зробити ремонт, змінити дорогу резину на зимову. Тож, мабуть, не дуже дивно, що працівники ДАІ брали хабарі –  їм ж також потрібно було «обслуговувати» начальника міліції.

Станом на зараз цього немає?

– На даний час можете зайти в соцмережі, на сайт міської ради і побачити: 2 тижні у нас працює екіпаж в центральній частині Дрогобича – і ми жодного чоловіка не оштрафували. На сьогоднішній день поліція не є каральним органом, і ним вона не буде. Ми – попереджуємо. Якщо, наприклад, водій залишив своє авто в центральній частині міста чи на недозволеній території (перехрестя, пішохідний перехід) – працівник поліції  просто ходить і попереджує, що стояти тут не можна і за це можливий штраф. Це ж  уявіть яке потрібно мати терпіння тому працівнику. Бо хтось розуміє одразу, а комусь і десять разів скажи – мало. Тож уже погоджено з головою міста, і вже найближчим часом будем мати евакуатор, будемо забирати машини на штраф-майданчики, а кошти, які будуть отримані внаслідок цього, підуть на розвиток м.Дрогобича.

В нас у місті, окрім «нечемних» паркувальників, також є проблеми по ринку – з бабусями, які норовлять торгувати з тротуару. Але це мінімальні проблеми. Є ж складніші явища корупції, про які усі тривалий час говоримо.

–  Так, є..

–  Ми ж будуємо нову країну, і її, оцю гідру, треба знищувати, правда? Ви можете запевнити що якщо є такі факти і людина до вас з ними прийде – відреагуєте належно, буде результат?

– Якщо є факти – прошу повідомляти! У нас були такі факти на попередньому місці праці –  ми їх призупинили. Щодо тієї людини порушене кримінальне провадження, зараз проводиться прокуратурою Львівської області перевірка  по кримінальному провадженні за факт отримання хабара. Так буде й надалі.

Ваша сім’я мешкає у Львові. Даруйте за може не дуже коректне питання, та все ж: яка ваша заробітна плата, чи вистачає коштів з зарплати щоб жити?

– Так, моя дружина і дві дорослі доньки мешкають у Львові. Всі – держслужбовці.

Яка моя заробітна плата станом на нинішній день – ще не знаю. При міліції отримував 5-6 тис.грн (при окладі 1200 грн). Зараз оклад буде 3600, з нарахуваннями заробітна плата вийде високою, коли отримаю –зможу сказати.

Чи вистачає коштів? Якщо говорити про попередню зарплату – мені вистачало її виключно на себе особисто, на проживання. Це плюс, що родина забезпечена, з зарплатнею, можна давати собі ради.

Марія Кульчицька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *