Дрогобич коротко: про винагороду вчителям, медицину, квартири для родин загиблих і роботу голови міста

У Дрогобичі 1,5 млн грн скерують на щорічну винагороду вчителям

Рішення про те, щоб виплатити вчителям міста щорічну грошову винагороду у середньому розмірі 50% від зарплати, прийнято 2 грудня на позачерговому засіданні виконавчого комітету.

Загалом на цю категорію виплат з міського бюджету скерують 1,5 мільйона гривень.

Окрім цього питання, на засіданні виконавчого комітету ухвалено низку рішень, пов’язаних з перерозподілом фінансів у кількох бюджетних сферах міста.

Дрогобицький район за пролікованих хворих не додав місту 14 млн грн

На сьогодні у медичних закладах Дрогобича пролікували хворих з району на 19 мільйонів гривень. До кінця року цей фінансовий показник зросте до 22 мільйонів гривень.

Натомість з бюджету району у вигляді трансферу за пролікованих хворих  Дрогобич отримав лише 5 мільйонів гривень. Про це на позачерговому засіданні виконавчого комітету доповіла начальник фінансового управління міськради Оксана Савран. З її слів, для Дрогобича уже давно руба стоїть питання або не лікувати хворих з району і одночасно скорочувати медичну мережу міста на 30 % (саме стільки за підрахунками становлять хворі з-за меж Дрогобича), або ж фінансувати медичну галузь з розрахунку на пролікованого хворого. Саме запровадження другого варіанту лобіював нещодавно у листі до державного керівництва міський голова Тарас Кучма. Альтернативою для подолання фінансової прірви у медицині, відзначила Оксана Савран, може стати і страхова практика.

Виконком ухвалив рішення про купівлю квартир родинам загиблих в АТО

На позачерговому засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, яке провів перший заступник міського голови Ігор Герман, ухвалили рішення про купівлю житла для сімей загиблих військовослужбовців у зоні АТО.

Як і передбачалося, три однокімнатні квартири родини загиблих отримають на вул. Самбірській, двокімнатну – на вул. М. Грушевського. На засіданні врахували умову одержувачки двокімнатної квартири: провести ремонт, заміну вікон і дверей та встановити індивідуальне опалення. Цю вимогу, згідно з рішенням виконавчого комітету, переформували у зобов’язання для департаменту міського господарства, на який поклали відповідальність за виконання визначених на засіданні робіт.

Очільник Дрогобича бере участь у міжнародній конференції щодо децентралізації

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма презентує місто у Міжнародній конференції «Забезпечення реформи децентралізації влади: можливості та інновації для розвитку місцевого самоврядування», яка протягом 2-3 грудня відбувається у Києві.

Організаторами цього заходу виступили Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, представництвом ПРООН в Україні та Регіональним центром ПРООН по Європі та країнах СНД. Зі слів Тараса Кучми, в Києві міських голів з усієї України мають намір ознайомити із стратегічними підходами до реформи децентралізації та місцевого самоврядування, фіскальної децентралізації, територіальної та адміністративної реформи, міжмуніципального співробітництва для надання послуг. Крім того, перед  першими особами територіальних громад України  буде презентовано «Регіональний проект боротьби з корупцією та розвитку місцевого самоврядування» за підтримки уряду Румунії. По тому на учасників конференції чекає обговорення та обмін думками щодо процесу децентралізації.

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому