У Дрогобичі відбулося офіційне відкриття Днів Австрії

  •  
  •  
  •  
  •  

Сьогодні, 28 вересня, у Дрогобичі презентували Дні Австрії.

Австрійські гості до міста з’їхалися ще вчора. Як відзначають організатори, австрійський десант налічує понад 50 осіб.

Про це повідомила головний спеціаліст міськвиконкому Леся Ясюра.

Урочиста імпреза у мармуровій залі Ратуші розпочалася з гімнів України та Австрії.

Першою  привітала промовою закордонних гостей на дрогобицькій землі ректор Дрогобицького педуніверситет ім. І. Франка Надія Скотна. Вона відзначила, що Дні Австрії знакова подія у житті не лише регіону, але й усієї України.

Також Надія Скотна відзначила знаковість збігу проведення Днів Австрії у Дрогобичі з 75-річним ювілеєм Дрогобицького педуніверситету ім. І. Франка, який відзначатимуть днями.

Про Дрогобич, як потужний нафтовий центр Австро-Угорської імперії колись і місто з багатющим культурним спадком сьогодні один за одним говорили іноземні візитери. Зокрема, вітальні промови виголосили: Посол Республіки Австрії в Україні Герміне Поппеллер, представник ректора Інсбрукського університету, Почесний доктор Тільманна Мерка, координатор міжнародних зв’язків  Барбара Тассер, аташе з питань науки та освіти Республіки Австрії, керівник представництва Австрійської служби академічних обмінів у Львові Андреас Веннінгер, Почесний консул Республіки Австрії у Львові Ярослав Наконечний, Почесний консул Республіки Австрії у Чернівцях  Сергій Осадчук.

Порушив канони офіційності і дещо вніс пожвавлення в протокольну атмосферу в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик, звернувшись до австрійських гостей нетиповим для представницьких заходів вітанням «Дай вам Боже щастя!». Так, як пояснив Тарас Метик, у Галичині вітаються господарі, коли розпочинають якусь працю. Очільник міста висловив певність, що цього року Дрогобич здійснює прорив у Європу, адже слідом за Днями Європи, які у Дрогобичі відбувалися 5-6 червня, це вже друге масштабне представницьке дійство у місті Котермака. Дрогобич зацікавлений, крім освітньої у економічній та туристичній співпраці з Австрією. Інтерес австрійців Тарас Метик викликав згадкою про Василя Вишиваного – постать, відому як українській,так і австрійській історії. Василь Вишиваний – полковник легіону Січових стрільців, який згодом вписав своє ім ‘ я в історію Австрії як дипломат, політик, архікнязь династії Габсбургів.

Завершилися урочистості у мармуровій залі цікавим ритуалом: ректор педуніверситет Надія Скотна вручила диплом «Почесного доктора державного педагогічного університету імені Івана Франка» Крістіні Доллін, радникові уряду, екс-керівнику Австрійських бібліотек за кордоном. Для підтвердження цього статусу поважну гостю з Австрії одягли у мантію доктора. Опісля того, у залі пролунав «Гаудеамус», а винуватиця почестей виголосила подячне слово з трибуни.

Відтак програма Днів Австрії у Дрогобичі уже набула практичного характеру. Опісля короткої перерви у мармуровій залі розпочалася культурологічна дискусія з Юрком Прохаськом на тему «Старий і новий міф Галиччини: ідентичні та амбівалентні погляди австрійців та українців на історичну і культурологічну проблему».

Дні Австрії відбуватимуться протягом цілого тижня, і кожен день дійства, як анонсують організатори, буде насичений, цікавий і обопільно корисний як для австрійської, так і для української сторони.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *