Дрогобиччина коротко: про пам’ятник Герою, комуналку, водія, що крав пальне та ін.

Відкрили пам’ятник бійцю Степанові Бродяку, який загинув в АТО

21 вересня в селі Ясениця Сільна Дрогобицького району, що на Львівщині, відкрили пам’ятник Степанові Бродяку.

Степан Бродяк був бійцем 80-ої десантно-штурмової бригади, геройськи загинув при виході із Луганського аеропорту, закривши своїм тілом кількох побратимів.


Бійця вбили 5 вересня минулого року, за п’ять днів до дня народження донечки.

Він обіцяв приїхати на її уродини, а доля розпорядилася так, що його привезли в цей день у труні.

 

 

Дрогобицька влада запевняє, що Будинок вчителя не продають, а об’єднують з Палацом школяра

Будинок вчителя ніхто не має наміру продавати. Йдеться лише про об’єднання двох структур мережі освіти Будинку вчителя та Палацу школяра.

Так представив оптимізаційний план в.о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик під час прес-конференції.

Урядник закликав журналістів не вірити безглуздим чутками, які останнім часом активно обговорюють у місті, буцімто влада готується Будинок вчителя продати. Нісенітницею такі чутки є з погляду законодавства, згідно з яким заборонено не те що продавати, а навіть перепрофільовувати будь-які освітні заклади.

Детальніше на характеристиці цього питання спинився начальник відділу освіти Петро Сушко. З його слів, в результаті об’єднання Будинку вчителя і Палацу школяра буде скорочена лише одна посада директора Будинку вчителя, яку нині обіймає особа пенсійного віку.

Тарас Метик висловив міркування, що і цей крок не надто поліпшить фінансовий стан освіти міста, якій до кінця року бракує понад 26 млн грн. Тож планове і радикальніше втручання в мережу цієї галузі, заповненої лише на 72%, неминуче.


 

На Дрогобиччині святкування ювілеїв самотніх літніх людей організовують соцпрацівники

У Дрогобицькому районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) стало традицією урочисто вітати самотніх літніх іменинників з ювілеями.

Про це повідомили у секторі з питань інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю райдержадміністрації.

Соціальні працівники разом з сільськими головами, депутатами та дітьми-волонтерами організовують справжнісіньке свято для своїх підопічних.

Так візначили 75-ліття Степана В’єнцко у с. Вороблевичі та Ярослава Петришина у с. Попелі, 80-ліття Любові Малик у с. Дережичі, Михайла Табачинського у с. Михайлевичі, Єви Сарахман у с. Нагуєвичі, Любомири Гук у с. Гаї Верхні, Ганни Карбівник у с. Лішня та Михайліни Фаб’як у с. Модричі, 85-ліття Єви Мотрич у с. Дорожів, Ганни Дробіняк у с. Летня та Марії Якимів у с. Ролів.

Діточки у вишиванках віршованими рядками привітали ювілярів, заспівали гарних українських пісень і завершили виступи гучним многоліттям та побажаннями дожити до 100-річного ювілею.


 

У Трускавці 70% багатоповерхівок обігріватимуть автономним опаленням

У Трускавці завдяки втіленню програми щодо переходу житлового фонду оздоровниці на автономне опалення у новому опалювальному сезоні 70 відсотків багатоповерхівок обігріватимуть власним теплом.

Про це повідомили у на відділі з питань інформзабезпечення міськвиконкому.

«Коли постало питання в що вкладати кошти – у зношені та діряві мережі, чи допомогти людям встановити автономне опалення у своїх домівках – ми прийняли непросте, однак розумне та підкріплене енергоощадністю рішення – вирішили допомогти людям кредитами та підсилити їхню енергонезалежність, натомість відмовилися викидувати мільйони із місцевої скарбниці на зношені по місту теплотруби», – пояснює ситуацію із опаленням у Трускавці мер міста Руслан Козир.

Результати таких змін не змусили себе чекати – за 4 роки реалізації програми зі встановлення індивідуального опалення, у місті із 102 багатоповерхівок, які обігрівались від центральних мереж, на індивідуальну систему теплопостачання перейшло 65 будинків, з яких 25 – цього року. Залежними від міських тепломереж залишилися лише 37 висотних будинки.

Як повідомили у КП «Трускавецьтепло», цьогоріч від населення надійшло 566 необхідних пакетів документів на відключення від центрального теплопостачання. «Необхідні роботи з облаштування в своїх квартирах автономного опалення трускавчани мають завершити до 1 жовтня», – кажуть у теплопостачальному підприємстві. Місто-курорт впевнено рухається від застарілого теплового колапсу до повної енергонезалежності.

Нагадаємо, на поточний рік в міському бюджеті Трускавця передбачено 347 700 грн для надання матеріальної допомоги на встановлення індивідуального опалення у помешканнях трускавчан.


 

У Дрогобичі для безробітних та випускників шкіл працедавці організували екскурсію на підприємство

У Дрогобичі 15 молодих безробітних і 23 учні випускних класів взяли участь у презентації роботодавця та професіографічній екскурсії на ДП «ЮТГ Україна».

Про це повідомили у секторі з питань інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю райдержадміністрації.

Під час заходу його учасники ознайомилися з видами робіт, операціями, які виконують працівники підприємства, умовами праці, професіями та спеціальностями, які задіяні на ПОУ: швачка, кравець, технолог швейного виробництва.

Молоді люди отримали багато цікавої та корисної інформації, що допоможе їм в подальшому виборі професії та працевлаштуванні.

«Захід проводився у рамках Днів відкритих дверей роботодавців спільно з фахівцями Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості», – зауважили у райдержадміністрації.


 

У Трускавці навели лад із вивезенням сміття – у центрі чисто

У Трускавці змінили порядок вивезення сміття з міста. Тепер у центр не заїжджають машини, переповнені твердими побутовими відходами, з яких текли нечистоти, що дає змогу утримувати територію у належному санітарному стані.

Про це повідомили у відділі інформзабезпечення міськвиконкому.

Про корективи у роботі підприємства, яке відповідає за чистоту міста-курорту, розповів на нараді у міській раді керівник фірми «КомЕко» Олександр Василянський.

За словами директора, підприємство змінило графік прибирання міста.

«На нашу адресу надійшли скарги від мешканців та мерії, що переповнені сміттям машини заїжджають у центр Трускавця, щоб забрати відходи. Ми вирішили змінити пріоритети у вивезенні відходів. Спочатку забираємо сміття з центру оздоровниці, а потім їдемо за побутовими відходами до санаторіїв. Окрім того, підприємство планує переобладнати одну із своїх машин – вона буде збирати рідкі відходи», – розповів Олександр Василянський.

Нагадаємо, досі графік вивезення сміття був змішаний, розпочинали вивіз із санаторіїв.


 

У Дрогобичі представили нового начальника відділу фізичної культури та спорту

21 вересня на оперативній нараді у Ратуші в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик відрекомендував активу міста нового начальника відділу фізичної культури та спорту Ореста Соломчака. Його кандидатуру на цій посаді Тарас Метик затвердив з урахуванням побажання спортивної громадськості Дрогобича.

Професійна діяльність Ореста Соломчака нерозривно пов’язана зі спортом. Він – випускник Івано-Франківського технікуму фізичної культури, відтак працював вчителем цієї дисципліни у школі села Меденичі. З 1983 р. – тренер-викладач з легкої атлетики ДЮСШ. З 1993 р. до 2012 р. Орест Соломчак очолював ДЮСШ. Він добре знаний у місті як фахівець своєї справи. Тому Тарас Метик впевнено зробив ставку на його кандидатуру, висловивши сподівання, що під керівництвом Ореста Соломчака спортивна сфера міста динамічно і впевнено розвиватиметься.
Нагадаємо, попередник Ореста Соломчака Роман Проць нещодавно  звільнився з посади начальника відділу фізичної культури та спорту, перейшовши працювати у Дрогобицький державний педуніверситет ім. І. Франка.


 

Ремонт вулиці Самбірської у Дрогобичі завершать наступного року

Ремонт вул. Самбірської, що є головним болем водіїв у Дрогобичі, буде завершено наступного року. Місту бракує коштів, аби за сучасною технологією відремонтувати майже дощенту зруйновану вулицю. Як оповів про стан справ журналістам в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик, керівництво міста постало перед дилемою: відремонтувати вулицю абияк і швидко або ж вдатися до сучасних технологій, що розтягне термін ремонту в часі. Обрали другий варіант. На вул. Самбірській прокладено дощову каналізацію, якої не було досі. «А це суттєва підстава вважати, що ремонт цієї вулиці належний», – певен урядник. Щоправда, з останнім шаром дорожнього покриття доведеться почекати до наступного року. На думку Тараса Метика, це краще, аніж латати свіжі ями відразу, як тільки-но від’їде з ремонтної ділянки дорожня техніка.


 

Дрогобицький автокрановий завод топить московська рука

За попередніми домовленостями з людьми, які формально стоять біля керма Дрогобицького автокранового заводу, підприємство мало б запрацювати у жовтні. Таку звістку у п’ятницю, 18 вересня, оприлюднив на прес-конференції в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик. Проте і сам посадовець висловив сумнів у тому, що життя у це колись найпотужніше підприємство Дрогобича таки вдасться вдихнути. Річ у тому, що, як пояснив Тарас Метик, заводом керують технічні ставленики, які фактично не мають ніякої влади. Власник автокранового заводу – у Москві, він не виявляє ніякої зацікавленості, аби завод знову запрацював. Московський господар тримає у підвішеному стані й підприємство, на якому навіть вдалося вирізати обладнання, та працівників. Позбавивши людей роботи, власник не поспішає виплачувати мільйонні борги, що наростив перед працівниками.


 

Водій автоцистерни продавав крадене пальне

Увечері 21 вересня працівники Управління протидії злочинності у сфері економіки ГУ МВС України у Львівській області виявили і зафіксували на території Дрогобицького району факт привласнення чужого майна.

Про це 22 вересня інформує прес-служба ГУМВС України у Львівській області.

Як повідомляється, правопорушення вчинив 41-річний водій автоцистерни, працівник одного із акціонерних товариств Львівщини. Заїхавши на огороджену територію приватного підприємства, він почав зливати дизельне пальне у ємності, що належать власнику цього об’єкту. Загалом приватному підприємцю водій незаконно відвантажив майже тонну солярки на загальну суму 15400 гривень.

За цим фактом відкрите кримінальне провадження відповідно до ч.1 ст.191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Це правопорушення карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на строк до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.