День народження Дрогобича: пісні, фестивалі, волонтерські акції

20 та 21 вересня Дрогобич святкував свій 924-й день народження.

І у перший, незважаючи на недобру погоду, і у другий день святкувань все пройшло дуже симпатично.

Так, дрогобичанам показали вишиті ікони Степана Бориславського, фотовиставку Ігоря Фецяка. Пройшло святкове віче, на якому  до містян з благословенням звернувся владика Григорій (Комар) (УГКЦ) та о. Михайло Бачинський (УАЦКП). В. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик свій виступ на поєднанні історії із сучасністю. Зокрема, згадав про дрогобичан-подвижників національного руху Зенона Коссака, Андрія Мельника, Дмитра Грицая, які сьогодні своїм героїчним чином надихають  до боротьби українське лицарство, що тримає оборону східного кордону України.

З привітанням перед дрогобичанами виступив архієпископ УПЦ  КП владика Яків, який вручив бійцям АТО нагороди від патріарха Філарета.

Дійства на площі були орієнтовані на різний вік і смак. Справа від входу до Ратуші справжній вуличний концерт зібрало тріо перуанців, що на уродини Дрогобичу дарували свою автентичну музику. Біля пам’ятника Юрія Дрогобича демонстрували свою приналежність до дрогобицької громади переселенці з Криму. Для них немає свята без плову, то ж цією коронною стравою національної кухні вони пригощали усіх охочих. А український колорит просто на кожному кроці впадав в око і дарував піднесення душі. Люди кружляли навколо Ратуші оглядаючи виставку-ярмарок продуктів бджолярства, народних промислів і виробів.

Своїми виступами «зігрівали» також музиканти.

Також не обійшовся день міста без уже традиційного фестивалю «Дрогобицький цибульник», який організував  відділ сім’ї, молоді та туризму.

Від різномаїтих цибульних наїдків вгиналися столи і розбігалися очі відвідувачів фестивалю. Учасники дійства надали йому національного колориту, оформивши презентаційні столи зі смаком вмілих рестораторів. Крім кулінарного складника, відвідувачі могли прочитати цікаві енциклопедичні факти про цей овоч.

Учнівський колектив ЗОШ № 17 на площі міста розгорнув цілий етнокуток давньої української хати, а представники ЗОШ № 1, пофарбувавши квіти з цибулин у синьо-жовті барви, виклали з них тризуб.

 

Водночас працювали й волонтери-помічники українського війська: варили куліш, продавали потрібні «дрібнички», проводили різноманітні акції. Жертвуючи свій час та сили, збирали кошти на Армію.

Серед найцікавіших акцій – Благочинна лотерея для дітей та дорослих, організована волонтерською ініціативою «Митці – воїнам», за наслідком якої було зібрано 5 тис.407грн.

«Благодійна лотерея на Дні міста Дрогобича пройшла чудово. Долучилось багато наших неймовірних дрогобичан. Завдяки активній участі вдалося зібрати 5407 грн. на потреби воїнів з передової та поранених. З них понад 1000 грн. вдалося зібрати тільки завдяки неймоврно смачним тортикам від Романи Гончарук. Величезне дякуємо Максиму Гончаруку та команді його учнів із школи бойового гопака “Духобор” за допомогу в організації та проведенні заходу. Ви – СИЛА!

Із зібраних 5410 грн. 3400 грн. передали на лікування пораненим бійцям батальйону ОУН (через Марію Головкевич), 2010 грн. передали на пошиття рукавичок для бійців на передовій (через Марію Кульчицьку-Волчко)

У дитячій лотереї розіграли все до останнього квиточка. А учасники отримали багато чудових подарунків: hand made іграшки, книги, браслетики, канцелярські товари, іконки, замальовки, та 3 абонементи на 1 місяць безкоштовного навчання у школі бойового гопака.

У дорослій лотереї (її вартість ми вирішили зробити доступнішою для дрогобиччан та знизили до 50 грн. за квиточок). щасливчики вже виграли 2 із 6-ти іконок, 3 із 10 дисконтних карток (на 10 безкоштовних порцій вареників) від ресторану “Пастель”, 1 сертифікат вартістю 100 грн. на косметику від “Оріфлейм”, також вигравали біжутерію та прикраси, прапорці, книги, браслети, hand made сувеніри. У дорослій лтереї ще безліч чудових призів та нерозіграний головний лот тож благодійну лотерею продовжимо наступної неділі.

Велике дякуємо усім учасникам та доброчинцям, котрі надали лоти: Ресторану “Пастель” на вул. Мазепи, 22 (Дмитру Карпину), Сервісному центру “Оріфлейм” на вул. Ковальській,7(Галині та Ользі Чайці), Школі бойового гопака “Духобор” (Максиму Гончаруку та його дружині Романі), майстрині авторських прикрас Ірині Новіковій, Магазину канцтоварів “Орфей” на Площі Ринок,7 (директору пану Олегу), видавництву “КОЛО” та Тарасу Шереметі, котрий подарував дітям цілу купу книжкової радості, Анні Колодочці, котра передала hand made від майстрів ініціативи “Єдність. Талант. Перемога” із “Допоможи фронту”, Левку Скопу та т.о. “Кактус”, а також усім майстрам, художникам, підприємцям лоти від яких ще будуть розігруватись.

Дуже дякую усім моїм друзям, з котрими організовували та проводили захід. Марії Кульчицькій-Волчко, Ірині, Ользі та Марії Головкевич, Ірині Летнянчин та ідейному натхненнику лотереї Петру Фромелю. Величезна любов і подяка нашим гвардійцям Дмитру Куцію, Василю Масному, Костянтину Маґльоні, передовсім за те, що захищають нашу країну, а також за те що у ці святкові дні усе носили і возили. Окреме велике Дякую Максиму Перев’язко та його дівчині Оксані за нарізку та скручування квиточків, надуті кульки та музичний супровід.
Також дякуємо Музею “Дрогобиччина” та Міській раді за надані для акції столи і Василю Присяжному за намет.

Ви всі неймовірно чудові. РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО!» – написала  у соцмережі за наслідком акції волонтер-організатор, координатор ініціативи «Митці-воїнам» Тетяна Думан.

Як зазначила волонтер, така благочинна акція-лотерея тепер проводитиметься постійно. «У наших захисників багато потреб. Вони дуже різні – це тактичні рукавиці, аптечки, змінна форма, спецзасоби тощо. Мусимо допомагати. А отже будемо це робити стільки, скільки буде потрібно»

Нагадаємо, волонтерська ініціатива «Митці-воїнам» була однією з перших на Дрогобиччині, виникла у червні 2014 року, весь цей час безперервно надає  допомогу бійцям ЗСУ, НГУ,добровольчих батальйонів.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *