Ланцюги єднання, Паради вишиванок, смолоскипні марші, Мовні майдани – усе з його ініціативи

Інтернет-портал «ДрогМедіа» спільно з інформаційним партнером газетою «Вільне слово» розпочинає серію публікацій, у яких розповідатимемо про нових людей – нашу чудову, патріотичну молодь.

Ми віримо, що лише молоді незіпсуті люди зможуть змінити «політичне болото» та чисте джерело державотворення.

Проект не є заангажованим політично, комерційно тощо, розповідатиме про персоналій, не залежно від їх політичної приналежності.

Герой №2 – Олег Дукас

Олегові 33 роки. Дрогобичанин. Навчався у СШ №1, Дрогобицькій гімназії,  Інституті фізики, математики та інформатики Дрогобицького державного педагогічного університету за спеціальністю вчитель математики та англійської мови; в магістратурі ДДПУ. Вже 10 років Олег Ярославович працює вчителем англійської мови у Михайлевицькій СЗШ І-ІІ ст.
Також працював торговим представником, супервайзером з організації промоакцій та приватним підприємцем.

Суспільно-політична діяльність Олега почалась коли йому було 22 – у 2004 році.

Так, у 2004-2005 рр. Олег був активним учасником Помаранчевої революції, перебував у Дрогобицькому осередку громадської кампанії «Пора». У 2005 р. вступив в Українську народну партію (якої на сьогодні уже не існує після її об’єднання з Народним рухом України). У 2010 р. брав участь у місцевих виборах як кандидат у депутати до Дрогобицької міської ради. У 2011 р. після приходу до влади режиму Януковича та початком наступу на все українське разом із однодумцями створили у Дрогобичі молодіжну громадську організацію «Молодіжний прорив», яку згодом офіційно зареєстрували як «Український молодіжний прорив». Метою діяльності організації було відстоювання національних прав українців та пропагування всього українського. У 2011 році Олега було обрано головою МГО «Український молодіжний прорив». У 2011 році разом з однодумцями  створили у Дрогобичі осередок від громадянського руху «Відсіч», діяльність якого зосереджувалась на відстоюванні громадянських прав та свобод українців.

В рамках «Українського молодіжного прориву» протягом чотирьох років діяльності було проведено понад 40 різноманітних заходів. За цей час традиційними вже стали для Дрогобича організовувані  ланцюги єднання у День Соборності, відзначення дня памʼяті Героїв Крут, Паради Вишиванок, фестивалі «Вишиванка-фест», смолоскипні марші слави УПА.

У 2012 р. МГО «Український молодіжний прорив» були одними з організаторів Мовного майдану у Дрогобичі, приймаючи участь в організації щоденних віче та різноманітних акцій на вулицях нашого міста та активно беручи участь у Київському Мовному майдані.

В рамках ГР «Відсіч» організували ряд заходів проти Закону про освіту Табачника у Дрогобичі, зокрема акцію «З Табачника реформ як з козла молока», також активно боролись із мовним законом Ківалова-Колєсніченка, провівши ряд заходів у Дрогобичі під час Мовного майдану.

Перед виборами у 2012 р. брав участь у всеукраїнській кампанії «Помста за розкол країни», їздячи по країні та проводячи агітацію проти тих кандидатів у депутати, які голосували за сумнозвісний закон. В рамках одного із проектів громадської мережі «Опора» брав участь у дослідженні публічності дрогобицької влади, дійшовши до висновків, що Дрогобицька влада є досить закрита, діяльність її непрозора, а основна маса депутатів не звітує перед виборцями та не проводить зустрічей.

У листопаді 2013 р. МГО «Український молодіжний прорив» започаткував Майдан у
Дрогобичі, вивівши спільно із студентським самоврядуванням ДДПУ на пл. Ринок молодь і студентів та провівши перше віче. Згодом вони були одними із організаторів ради Дрогобицького майдану, куди ввійшли ще інші представники громадських організацій та політичних партій.

Протягом Революції Гідності Олег Дукас координував відділ логістики Дрогобицького Майдану, відповідаючи за перевезення людей та речей на Київський Майдан. Під час Майдану брав участь в організації численних віче, пікетів, флеш-мобів, маршів, прес-конференцій тощо.

З березня 2014 р. і по сьогодні в рамках Дрогобицького майдану почав активно допомагати нашим військовим, зокрема добровольцям, які першими пішли на схід захищати нашу територіальну цілісність.


У квітні минулого року Дрогобицький майдан було легалізовано як громадську організацію, в якій Олег займався структурою організації та роботою з членами організації. Організація відтоді зосереджується на моніторингу за діяльністю дрогобицької влади, а також займається судовими справами проти повернення екс-міського голови Олексія Радзієвського, протягом керування містом якого Дрогобич зазнає найбільшого занепаду за останнє століття. «Ми врешті решт досягаємо результату – О. Радзієвський не зміг відновитись на посаді міського голови. А зараз, зокрема протягом травня-червня, в рамках роботи ГО «Дрогобицький майдан» беру активну участь у боротьбі проти побудови з порушенням численних норм законодавства на території міста сміттєпереробного заводу, що більше скидається на аферу із землею,» – наголошує Олег.

Нові, незіпсуті,справжні.

Вони хочуть змінити  країну, вони це зроблять! 

 
М.Кульчицька