Стрияни купили книг на 9 тисяч гривень. Чи зможе так й Дрогобич?

“Подаруй книжку рідній школі” – під таким закликом триває суспільно-культурна акція газети «День» започаткована ще у 2009 році.

Ця акція, що стала  вже обов’язковою доброю традицією Днів «Дня» в містах України сьогодні триває в Дрогобичі.

Така суспільно-культурна ініціатива є надзвичайно важливою для розвитку підростаючого покоління та неабиякою підтримкою діяльності районних та шкільних бібліотек, адже надходження якісної літератури та фінансування навчальних та просвітніх закладів є вкрай обмеженим.

Не дивує, що першими серед наших сусідів на цю ініціативу відгукнулось славне та патріотичне місто Стрий. Звідти на відкриття фотовиставки газети «День» у Дрогобич прибула ціла делегація. Стрийські  меценати (серед яких Кредитна спілка «Стрий», Роман Яцковський, Орест Йосипчук) закупили 9 повноцінних наборів історичних видань від газети «День» на загальну суму понад 9 000 грн. та урочисто передали їх представникам стрийських та районних учбових закладів.

Запрошуємо бізнесменів та меценатів Дрогобича та нашого району взяти приклад  зі стрийських колег.  Згадати рідну школу, та відгукнутись на просьбу вчителів, котрі стверджують, що історичні книги Бібліотеки газети «ДЕНЬ» є неоціненним вкладом в патріотичну освіту та всебічний розвиток підростаючого покоління, того покоління, на яке Україна покладає великі надії.  

Книги газети «День» якісно доповнюють навчальний та виховний процес  учнів старших класів. Зокрема, вчителі наголошують на вдалій подачі матеріалу у невеликих за обсягом статтях. «Це великий плюс, бо якщо дітям даєш просту монографію обсягом 100 — 200 сторінок, то зазвичай на 20 — 30-й сторінці уже ніхто нічого й не читає, тим паче, що зараз ситуація з читанням серед сучасної молоді невтішна» –  каже педагог Світлана Логвиновська, учителька історії та правознавства Полтавської ЗОШ № 7 ім. Т. Шевченка.

У Бібліотеці газети «День» чудові історичні та культурологічні видання, серед яких:

«Україна Incjgnita»

Книга бестселер (вже у п’ятому перевиданні) відзначена почесним дипломом Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова» –– за популяризацію української історії. Історія України тут розкривається через призму життя яскравих особистостей – як всесвітньо визнаних, так і маловідомих, – чиї імена уславили Україну й нерозривно пов’язані з нею. Тут подана історія життя українського народу протягом віків, у ті епохи, коли він підносився до висот і, коли страждав під ярмом поневолювачів. Історія духовних звершень українців – воїнів, громадсько-політичних діячів, будівничих нетлінних соборів, живописців, композиторів, поетів… Книгу об’єднує думка: ми всі – спадкоємці сотень поколінь людей, що жили на українській землі до нас.

Апокрифи Клари Ґудзик»  

Одна з ращих книг за всеукраїнськом рейтингом „Книжка року-2005”. Релігія –– основна тематична спеціалізація Клари Гудзик. Разом з тим, у книзі відкривається обширна ретроспектива  історії, філософії, мистецтва та літератури. Різножанрові розділи книжки – глибокі, осмислені, іноді іронічні й алегоричні зацікавлять тих, хто цінує життя у всіх його проявах.

“День і вічність Джеймса Мейса”

Джеймс Мейс –– американський науковець, котрий відкрив світові правду про український Голодомор 1932–1933 років, довівши, що ця трагедія була не випадковістю, а страшним злочином радянської влади, і заслуговує на визначення “геноцид”. До речі, він – автор акції «Свічка у вікні», яка з року в рік у день пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій –– все масштабніше проходить по всій Україні. Книжка «День і вічність Джеймса Мейса», що вийшла українською та англійською мовами, –– це, фактично, перша в Україні збірка праць дослідника. Із його статей постає суцільна картина минулого і сучасності нашої держави, а часом навіть її майбутнього,  яке автор досить точно передбачав.  

«Сила м’якого знака»

У книзі — автори досліджують та висвітлюють, як обкрадали українську історію століттями, чого це коштувало українцям і чому ці спроби, попри все, провалилися. Книга наповнена історичними реаліями, про які ми чули у геть іншому трактуванні, подіями, про які ми знали мало, фактами, про які ми навіть не здогадувались.За словами Лариси Івшиної (головного редактора газети «День»): «Сила м’якого знака» — це «продовження історичного «серіалу» «Дня», який значно цікавіший за все те, що ми змушені були дивитися по «ящику». Просто тому, що він — про наше життя. І тому, що історія — це наука не про минуле…». 

 

У бібліотеці газети «ДЕНЬ» також дві чудові серії «Підривна література» та «Бронебійна публіцистика». Кожна серія по 15 невеликих книг із знаковими для України публікаціями як широковідомих, так і малознаних  авторів.  Серед них такі відомі велети української думки як Тарас Шевченко, Іван Франко,  Андрей Шептицький, Симон Петлюра, Дмитро Донцов, Степан Бандера, Андрій Сахаров, Юрій Шевельов, Михайло Драгоманов, Олег Ольжич, Василь Стус, Ліна Костенко та багато інших,  а також менш відомі пресічному читачу, але не менш   знакові для України інтелектуали як Єжи Гедройць (поляк, який переконав інших поляків у необхідності незалежності України), Джеймс Мейс (американський журналіст, та великий патріот України, котрий розкрив світу правду про голодомор),  Іван Лисяк-Рудницький (історик, політолог та публіцист, який відкривав Європі та світу Україну), Петро Григоренко (орденоносний радянський генерал, котрий кинув виклик тоталітарному режиму, та про котрого Мустафа Джемілєв сказав: «українець Григоренко зробив для кримськотатарського народу більше, ніж хто-небудь інший»).  Зацікавлені можуть придбати як повні набори у спеціальних дизайнерських боксах, так і окремо книги  вподобаних авторів.

 

Нагадуємо, що до 24 червня 2015 р. придбати книги за цінами видавництва можна у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» (вул. Т. Шевченка, 38)

Для того щоб замовити інтелектуальний подарунок рідній школі   –  підбірку історичних видань газети «ДЕНЬ» просимо звернутись до 22 червня  за тел:

 

(067) 50-61-098  Наталія Яворська (старший менеджер з регіонального розвитку газети «ДЕНЬ»)

(097) 97-32-140   Тетяна Думан  (Інформаційно-видавничий відділ музею «Дрогобиччина»)

 

Урочисте вручення інтелектуальних подарунків дрогобицьким школам, буде проходити на закритті фото-вистаки газети «День» 24 червня у Палаці мистецтв. 

Музей Дрогобиччина

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *