Молодь запрошують до Молодіжної історичної школи в Тустань
Молодь віком від 18 до 25 років запрошують взяти участь у Молодіжній історичній школі, яка відбудеться з 28 липня по 2 серпня у Державному історико-культурному заповіднику «Тустань» на Львівщині. Про початок набору повідомив Український інститут національної пам’яті.
Школа проходитиме в селі Урич Стрийського району біля середньовічної наскельної фортеці Тустань. Її учасники матимуть змогу поглибити знання з української історії, культурної спадщини та меморіалізації, а також долучитися до історичного фестивалю «ТуСтань–2026».
Програма передбачає лекції, дискусії, майстер-класи, практичні заняття та екскурсії. Серед спікерів – історики, політологи, журналісти й дослідники, зокрема голова Українського інституту національної пам’яті Олександр Алфьоров, засновник Лабораторії моніторингу української спадщини «НеМо» та голова ГО «Тустань» Василь Рожко, історик і політолог Євген Магда, історик та телеведучий Олександр Зінченко, співавтор YouTube-каналу «Історія без міфів» Владлен Мараєв, головний редактор «Енциклопедії Львова» Андрій Козицький та інші.
Організатори забезпечують учасникам безкоштовне проживання, харчування та трансфер автобусом зі Львова до Тустані й у зворотному напрямку. Дорогу до Львова та додому учасники оплачують самостійно.
Щоб взяти участь у відборі, необхідно до 14 липня заповнити анкету та подати мотиваційний лист обсягом до 1500 знаків. У ньому потрібно розповісти, чому участь у школі є важливою, зазначити власні досягнення та очікування від навчання.
Результати відбору повідомлять до 16 липня.
Співорганізаторами Молодіжної історичної школи є Український інститут національної пам’яті, Державний історико-культурний заповідник «Тустань» та громадська організація «Тустань». Ініціатива покликана залучити молодь до популяризації української історії, збереження культурної спадщини та протидії історичній пропаганді.
Фото Віри Чопик, фестиваль “Тустань”, 2021 рік
