Архиєрейський Синод УГКЦ відбувся в Трускавці: обговорили душпастирські питання
У Трускавці відбулася 103-тя сесія Архиєрейського Синоду Української греко-католицької церкви, під час якої єпископи обговорили низку питань церковного життя, зокрема душпастирську ситуацію в Україні та соціальне забезпечення духовенства.
Джерело: УГКЦ
Засідання проходили 12–13 травня 2026 року в центрі «Оранта» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ під головуванням Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. У роботі Синоду взяли участь 26 владик-членів, а також представники Мукачівської греко-католицької єпархії.

Єпископи заслухали інформацію про душпастирську ситуацію в різних регіонах України, а також доповіді щодо соціального забезпечення духовенства. Окремо розглянули низку питань, пов’язаних із діяльністю церковних структур, освітою та соціальними ініціативами Церкви.
Також владики обговорили підготовку до відзначення 25-річчя візиту в Україну святого папи Івана Павла ІІ, діяльність міжнародної католицької спільноти «Ченаколо», а також заслухали звіти Українського католицького університету та церковних комісій.
У межах сесії 12 травня єпископи на чолі з Блаженнішим Святославом освятили Медичний центр у приміщенні «Оранти». Наступного дня відбулося закладення фундаційної грамоти на заснування Медико-соціального центру імені владики Юліана Вороновського в селі Добрівляни.
Сьогодні, 14 травня, Патріарх УГКЦ взяв участь у церемонії присвоєння дрогобицькій гімназії №14 імені Юліана Вороновського та очолив Літургію в Катедральному соборі Пресвятої Трійці.
