За участі Блаженнішого Святослава на Дрогобиччині відбулося закладення фундаційної грамоти будинку опіки

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав прибув на Дрогобиччину. Напередодні основних урочистостей за участі предстоятеля УГКЦ у Дрогобичі, в РЦ “Назарет”, що поблизу Добрівлян, заклали фундаційну грамоту під будівництво будинку медико-соціальної опіки імені владики Юліяна Вороновського.

Нагадаємо, заклад будують на території реабілітаційного центру «Назарет». Тут надаватимуть допомогу людям, які переживають біль, самотність або потребують особливої підтримки.

Участь у закладенні фундаційної грамоти взяли Блаженніший Святослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії владика Ярослав Приріз, духовенство та представники громади.

Про подію повідомив начальник Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк.

«Надзвичайно цінно, що цю історичну мить ми розділяємо разом із Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом Шевчуком та владикою Ярославом Прирізом — духовними провідниками, які своїм служінням щоденно навчають нас живої любові до ближнього. Дякую реабілітаційному центру “Назарет” за ваші добрі справи навіть у ці важкі часи. Нехай для когось цей дім стане місцем надії, миру та душевного тепла», — зазначив Степан Кулиняк.

Блаженніший Святослав у своїй промові висловив вдячність жертводавцям і будівничим, які долучаються до зведення медико-соціального центру. Він наголосив, що навіть найменша вдовина лепта, вкладена в цю святу справу, з Господом Богом перетвориться на скарби.

«Усе, що ви тут пожертвуєте, Господь помножить сторицею. Але особливо хочу подякувати всім, хто матиме сміливість ділитися тут своїм людським теплом, серцем, увагою та служінням. Свого часу митрополит Андрей Шептицький сказав, що в умовах війни людяність і добре слово можуть бути дорожчими за хліб і масло. Нехай тут ніколи не забракне справжнього людського тепла, яке Господь Бог зможе перетворити на ліки й бальзам для зранених війною», — побажав Патріарх.

Святослав Шевчук на Дрогобиччині

Будинок медико-соціальної опіки носитиме ім’я владики Юліяна Вороновського — першого єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Саме 5 травня виповнилося 90 років від дня його народження.

Владика Юліян очолював єпархію від часу її заснування, працював над розбудовою церковних структур і розвитком духовної освіти. За його служіння було відкрито Дрогобицьку духовну семінарію, Катехитичний інститут та закладено фундамент багатьох храмів.

Блаженніший Святослав наголосив, що найкращий спосіб вшанувати пам’ять владики Юліяна — продовжувати його справу: «Немає кращого пам’ятника, ніж зробити його дух, думки і прагнення живими та дієвими сьогодні. Думаю, що владика Юліан радіє на небі й особливо молиться за всіх вас — дорогі отці, працівники і працівниці, члени цієї унікальної спільноти, яка тут під опікою отця Ігоря Козанкевича вже багато років здійснює цю працю».

Заходи за участі Блаженнішого Святослава у Дрогобичі 14 травня

Нагадаємо, основні заходи за участі Блаженнішого Святослава у Дрогобичі відбудуться завтра, 14 травня.

О 9:00 на вулиці Грушевського, 87 відбудеться церемонія присвоєння імені владики Юліяна Вороновського гімназії №14.

О 10:30 у Катедральному соборі Пресвятої Трійці запланована зустріч Глави УГКЦ та єпископів Архиєрейського Синоду, після чого відслужать Соборну Божественну Літургію.

О 16:00 у Народному домі імені Івана Франка відбудеться святкова академія.

У зв’язку з візитом глави УГКЦ та проведенням урочистостей частину вулиць центральної частини міста тимчасово перекриють для руху транспорту. Організатори закликають мешканців врахувати це під час планування поїздок та запрошують долучитися до заходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *