Вартість проїзду в Дрогобичі: перевізники та влада шукають компроміс

Різке здорожчання вартості пального в Україні стало причиною зростання тарифів у сфері громадських перевезень. Зокрема на багатьох міжміських та приміських маршрутах обласного підпорядкування перевізники уже підвищили вартість проїзду, на деяких, як от Дрогобич-Борислав, суттєво. У Дрогобицькій громаді тарифи в громадському транспорті наразі залишаються незмінними. Проте, це не означає, що ціни за проїзд не зростуть – зараз вирішується питання: наскільки.

Як інформує пресслужба ДМР, керівництво громади та перевізники шукають компромісне рішення, яке дозволить знайти баланс між вартістю проїзду для мешканців та можливістю перевізників надавати послуги якісно та безперебійно. Адже йдеться про роботу транспортної системи у всій громаді.

Питання тарифів стало темою робочої наради, яку сьогодні, 11 березня, провів міський голова Тарас Кучма з перевізниками, що надають послуги громадських перевезень на автобусних маршрутах =громади. У зустрічі також взяли участь заступник міського голови Василь Качмар, керуючий справами виконкому Віталій Вовків, управління інвестицій та економічного розвитку та керівники приватних фірм, які обслуговують 23 маршрути громади – ТОВ «Сігма», ТОВ «Транссіті» та «Епітранс» та ТзОВ «Канзас».

У дрогобицькій мерії зазначають, що через різке зростання вартості пального, запчастин, обслуговування транспорту та заробітної плати, перевізники подали до міської ради розрахунки щодо суттєвого підвищення тарифів на проїзд по кожному окремому маршруту.

Після детального аналізу, управлінням інвестицій та економічного розвитку було напрацьовано пропозиції зміни тарифів, однак зростання мало б бути не таким суттєвим. Ці пропозиції сьогодні надали перевізникам для ознайомлення та аналізу – після чого сторони зустрінуться ще раз у пошуку компромісного рішення.

Ми всі стали свідком великої спекуляції, яка відбулась на ринку цін на пальне. Але за такі тарифи, які ви подали у своїх розрахунках наш виконком не голосуватиме. Окрім цього маємо низку нарікань від пасажирів віддалених сільських маршрутів. Не можна, аби люди почували себе другосортними. Ми повинні вирішити ці питання і мінімізувати кількість скарг. Ми розуміємо вас та ті витрати, які лягли на сферу перевезень в нинішніх умовах, однак потрібно шукати компромісне рішення» – наголосив міський голова Тарас Кучма.

У мерії наголошують, що громадські перевезення – це передусім соціальна послуга, яка повинна залишатися доступною для мешканців громади. Тому орган місцевого самоврядування намагається шукати баланс між економічними реаліями роботи транспорту та фінансовими можливостями пасажирів.

В разі неможливості підвищення тарифу до рівня рентабельності, розглядатимуть варіанти зміни конфігурації окремих маршрутів.

Покращення якості обслуговування

Що стосується якості перевезень на окремих віддалених маршрутах – перевізникам запропонували встановити відеоспостереження в транспортних засобах.

Такі кроки, за словами заступника міського голови Василя Качмара, дозволять закрити одночасно кілька питань – з однієї сторони це безпека як водія, так і пасажирів, з іншої – це мінімізує конфліктні ситуації у транспорті та дозволить оперативно вирішувати їх, виявляючи причину.

Програму обладнання автобусів камерами міська рада готова покрити на 50%.

Коли домовлятимуться про нові тарифи

Що стосується тарифів – під час зустрічі остаточного рішення між сторонами знайдено не було. Для подальшого аналізу пропозицій і пошуку спільного бачення учасники домовилися взяти паузу до завтра.

Головне завдання – знайти компроміс, який дозволить зберегти стабільну роботу громадського транспорту та водночас не створюватиме надмірного фінансового навантаження для мешканців, – зазначають в Дрогобицькій міськраді.

Додамо, що органи місцевого самоврядування можуть впливати на формування тарифів у міських перевезеннях, тоді як на міжміських та приміських маршрутах перевізник сам встановлює вартість проїзду.

Фото ДМР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *