У Дрогобичі відбувся Фестиваль вертепів — зібрали 300 тис. грн для ЗСУ


У Дрогобичі сьогодні відбулося надзвичайно колоритне та яскраве різдвяне дійство — фестиваль вертепів “Різдвяна зірка”, який щороку організовує Комісія у справах сім’ї та молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Після завершення Різдвяних свят до міста з’їхалися сотні учасників вертепних колективів, які заздалегідь зареєструвалися для участі у фестивалі. З року врік їх кількість зростає. Цьогоріч до заходу долучився 31 вертеп із парафій Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Фестиваль уже традиційно поєднав різдвяну духовну традицію з благодійною місією — підтримкою Збройних сил України.

Упродовж Різдвяних свят вертепи колядували у своїх громадах і частину зібраних коштів пожертвували на потреби українських військових. Цього року благодійний збір спрямували на підтримку дрогобицької бригади «Чорний ліс», яка виконує бойові завдання по всій лінії фронту протяжністю близько 1500 кілометрів.

Хода вертепів і вітання учасників фестивалю

Усі вертепи зібралися на території церкви Святого Юра, відтак сформували колону та організовано вирушили центральними вулицями міста. Зокрема вийшли на вулицю Бориславську, далі пройшли через площу Ринок і вулицею Івана Франка вирушили до Народного дому імені Івана Франка. Саме там, у великій залі, відбулася завершальна частина фестивалю.

У Дрогобичі відбувся Фестиваль вертепів — зібрали 300 тис. грн для ЗСУ

Учасників та гостей фестивалю привітав владика, єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії Ярослав Приріз — ініціатор заснування Фестивалю «Різдвяна зірка». У своєму слові він наголосив, що цей захід є передусім нагодою подякувати Богові та Збройним силам України за можливість жити, колядувати й зберігати духовні традиції навіть у час війни.

«Ми зібралися тут для того, щоб найперше подякувати Богові за можливість, за силу і за непохитність наших Збройних сил України. За ту мілітарну силу, якою дивується світ. Ми черговий раз продовжуємо вдивлятися у величне таїнство Різдва нашого Господа, Богоявлення. І цей акорд коляди, яким ми завершуємо наші різдвяні вертепні дійства, говорить нам, що Різдво Господнє не лише розділило простір і вселенну — на час до Різдва Ісуса Христа і після Різдва Ісуса Христа, — але й це величне свято промовляє до нас про велич і силу віри: з нами Бог», – зазначив єпископ.

Фестиваль вертепів

До молоді та військовослужбовців звернувся також міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Він подякував командиру бригади «Чорний ліс» Олександру Попову та військовослужбовцям підрозділу за службу й виконання бойових завдань.

«Я хотів би вам подякувати, пане полковнику, за те, що ви не просто тримаєте чисте небо над нами, а є однією з небагатьох бригад, які утримують лінію фронту й виконують специфічні бойові завдання на протяжності, вдумайтеся, близько 1500 кілометрів. Це єдина частина, яку ми сьогодні маємо честь і гідність вшанувати за виконання такої потужної місії», – наголосив Тарас Кучма.

Міський голова також зазначив, що участь молоді у таких заходах — це не спостереження збоку, а реальна дія і відповідальність за майбутнє держави.

Відтак слово мав командир бригади «Чорний ліс» Олександр Попов. Він зазначив, що одразу підтримав ідею долучення військових до фестивалю, адже вертеп для нього є символом української традиції, яку ворог роками намагався знищити.

«Саме через традицію, зокрема, формується наша українська ідентичність. І ми сьогодні будемо підтримувати наші давні традиції та формувати нові. Щиро втішений бачити вас тут. Дякую, що підтримуєте нас і вірите в нас. <…> Україна для нас — це також сім’я. Тримайтеся України. І за нами буде перемога. Слава Україні!»

Під час заходу виступив військовий оркестр та виконавці бригади «Чорний ліс». Після цього відбулося нагородження учасників фестивалю почесними грамотами та пам’ятними подарунками.

У Дрогобичі відбувся Фестиваль вертепів — зібрали 300 тис. грн для ЗСУ

Особливо зворушливо було спостерігати за тим, як наставники, священники та дорослі, які супроводжували вертепи, дбали про кожного учасника під час виходу на сцену. У цій турботі відчувалася справжня батьківська опіка й прагнення залучити дітей до великої християнської родини та живої української традиції.

Теплоти й святкової атмосфери дійству надав виступ співачки Наталки Карпи. Уже після першої пісні вона запросила дітей на сцену, де розгорнулася справжня різдвяна феєрія: малеча радісно підспівувала й підтанцьовувала, наповнюючи зал щирими емоціями.

Окремі слова подяки пролунали на адресу всіх, хто долучився до організації та проведення фестивалю. Капелан отець Микола Бунь, який очолює Комісію у справах сім’ї та молоді СДЄ УГКЦ, подякував усім настоятелям парафій, представникам влади, Управлінню культури та розвитку туризму ДМР, підприємцям та всім, хто доклав зусиль до спільної справи. Священник подякував усім учасникам вертепів, а особливо учасникам вертепу з далекого села Дністрик-Дубовий, що на Турківщині, які прокинулись сьогодні о п’ятій ранки, аби подолати 130 кілометрів засніжених доріг та ще й з гірськими перевалами.

Підсумки фестивалю та зібрані кошти

Інтригу щодо суми зібраних коштів тримали до самого завершення фестивалю. Кульмінаційним моментом стало її оголошення єпископом Ярославом Прирізом – вона склала 300 тис. грн. Єпископ зауважив, що ця сума ще не остаточна, адже діють QR-коди та реквізити бригади, а підтримка захисників триває й надалі. Крім того, у фоє Народного дому всі охочі могли долучитися до збору коштів безпосередньо в скриньки, а також поспілкуватись із військовослужбовцями бригади.

У Дрогобичі відбувся Фестиваль вертепів — зібрали 300 тис. грн для ЗСУ

Фестиваль завершився щирими побажаннями миру й перемоги. Усі присутні єдналися в думці, що наступне Різдво хочеться зустрічати вже в мирній Україні — без війни, без окупантів, із вірою в справедливий мир і майбутнє нашої держави.

Віра ЧОПИК, фото авторки

Відео та фоторепортаж з фестивалю вертепів дивіться на сторінці ДрогМедіа в Фейсбук та Інстаграм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *