Двом воїнам з Дрогобиччини присвоїли ордени «За мужність» III ст. посмертно
У Львівській обласній військовій адміністрації вручили державні нагороди родинам 22 полеглих нацгвардійців Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Усі нагороди — посмертні.
Серед відзначених — двоє Захисників із Дрогобицького району: Василь Габчак із села Станиля та Володимир Кравців із села Залужани.
Василь Габчак (1973–2023), село Станиля
Народився 7 січня 1973 року. Освіту здобув у СЗШ №2 та гімназії, згодом навчався за фахом електрозварника. Після строкової служби в армії працював водієм. Був сімейним чоловіком, люблячим батьком, активним у громаді та захоплювався спортом, зокрема футболом.
17 березня 2022 року Василь добровільно вступив до лав Національної гвардії України, служив у складі 2-ї роти 2-го батальйону 14-ї бригади «Червона калина». Загинув 4 вересня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу села Роботине, Запорізької області. Тривалий час вважався зниклим безвісти.
Володимир Кравців (1985–2023), село Залужани
Народився 27 липня 1985 року. Навчався у Рихтицькій школі та ПТУ №15, де здобув спеціальність електрика. Проходив строкову військову службу в Євпаторії, після чого працював на підприємствах у Дрогобичі. Був одружений, виховував двох синів.
16 березня 2022 року долучився до Нацгвардії. У 2023 році воював під Бахмутом, а згодом — на Запорізькому напрямку. Загинув 17 листопада 2023 року поблизу Новопрокопівки, Пологівського району, під час виконання бойового завдання. Похований у рідному селі.
Вічна пам’ять Героям. Дякуємо за вашу жертву, за вашу відвагу та за мир, за який ви віддали життя.
