Закрити мали б ще 9 років тому: що потрібно знати про броницьке сміттєзвалище

Тільки-но вчора прозвучала інформація, що прем’єр-міністр взявся допомагати Львову вирішувати сміттєву проблему, як уже сьогодні через ЛОДА «активно» приступили до вирішення.

Ні, прем’єр-міністр не придумав як за одну ніч збудувати сміттєпереробний завод. Все простіше – сміття привезуть нам.

Так, вже сьогодні львівські ЗМІ рясніють інформацією про те, що відходи мають поїхати у … Дрогобич, Борислав, Самбір, Миколаїв.

Скільки цього сміття має поїхати “в область”, до нас із вами – не відомо. Але, якщо взяти за основу слова міського голови Львова А.Садового, що щодня у них стоїть питання: “Куди вивозити 500 – 600 тон сміття?”, а місто нині ним завалене “по вуха”, то уявити кубатуру дуже складно. Тисячі? Десятки тисяч? Скільки?

Більше того, на «Львівському порталі» є зізнання міського голови Львова Садового: «Дрогобич нам останні 8 місяців допомагає, також є Борислав і інші міста. Вони допомагають у мірах своїх можливостей, але не можуть прийняти все сміття…»

Отож, як розуміємо, у Борислав та Дрогобич сміття зі Львова повезуть далеко не вперше.

І якщо бориславське сміттєзвалище ще так-сяк, та можна використовувати (принаймні, для потреб Борислава), то цього не скажеш про Дрогобич – сміттєзвалище у с.Брониця.

У листопаді на свій інформаційний запит щодо Броницького сміттєзвалища отримала відповідь, від якої волосся дибки стає.

Дев’ятий рік воно використовується фактично незаконно – термін експлуатації сплив ще у 2008-му.

Фактична територія, яка засипана сміттям – в понад півтори рази перевищує площу, відведену по акту.

За 2016 р на полігон завезли понад 80 тис м.кубічних сміття. Загальна кубатура сміття станом на початок 2016-го – понад півтора мільйона кубів.

А пригадаймо як наприкінці 2015-го з пафосом підписувався Меморандум про співпрацю між мерами міст Дрогобиччини. І чи не найважливішими питанням щодо вирішення було саме із утилізації сміття. Минув рік. Не те, що воно не виконане – ще й нове завозять. Звісно, в цивілізованому світі сміття – це гроші. А у нас – біда для людей, для екології. Бо грошей заробляти для громади чиновники якось не вміють. Лише для себе, мабуть.

Так, львів’ян шкода. Але мешканців Брониці, які живуть на фактично стихійному сміттєзвалищі – шкода не менше.

Тому публікуємо перелік авто, який був наданий КМГ на запит. Як зазначали тоді, у листопаді, саме цими машинами КМГ завозить місцеві ТПВ на полігон. 

Все інше, відповідно, “не наше”.

Марія Кульчицька