Тарас Кучма про житло для переселенців, врятовані корови та інформаційну війну

Сьогодні в дворику дрогобицької ратуші відбулася прес-конференція міського голови Дрогобича Тараса Кучми. Ключові теми, які висвітлив очільник громади – це результати закордонних поїздок, зокрема до міст-побратимів, які завжди завершуються результатом залучення значної кількості гуманітарної допомоги, а також ситуація із вирішенням питання житла для внутрішньо переміщених осіб, що проживають на території громади.

 Що стосується житла, то роботи із зведення нових модульних будинків ідуть швидкими темпами, і є надія, що в половині липня люди, які втратили все, отримають дах над головою. Йдеться про модульний будинок на вулиці Чорновола та ремонт гуртожитку у Стебнику. Вартість кожного об’єкту становить орієнтовно 20 млн. грн., в основному це кошти місцевого бюджету, а такожє допомога від обласного бюджету.  

Але цим міська влада не планує обмежитися – в планах побудувати кілька таких модульних будинків, щоб забрати всіх людей із шкіл.  Будинки будуть на балансі комунального майна, тобто ордер на право власності ніхто із мешканці не отримає, але вони  зможуть проживати не на підлогах у школах, а в комфортних умовах стільки, скільки це буде потрібно. Список таких осіб уже опубліковано на сайті міської ради, їх першочерговість визначила комісія за багатьма критеріями, серед яких і благонадійність.

Окремо зупинимося на цьому пункті – що таке благонадійність і як її визначити. Питання доволі дискусійне, Тарас Кучма наголосив, що в громаді і в країні загалом люди мають як мінімум поважати державу, її закони, знати державну мову, в інакшому випадку їм нічого тут робити. Іспити мешканці модульних будинків здавати не будуть, але пропозицію нашої журналістки перевірити їх на знання української мови перед тим, як вручити ключі, Тарас Кучма пообіцяв розглянути і взяти до уваги.

Також мер прокоментував  думку тих людей, які дорікають, що житло має зводитися першочергово для  місцевих жителів. «Ніхто у нас, Богу дякувати, на вулиці не живе, кожен має свій кут і місце проживання, а людям, що втекли від війни, просто нікуди вертатися», – зазначив Тарас Кучма і додав, що  навчальний процес із 1 вересня необхідно відновлювати, діти мають повернутися у школи, тож людей звідтам треба кудись поселяти.

Розповів міський голова також про ситуацію із поголів’ям корів, які дрогобичани вивезли із –під обстрілів з села Новоукраїнка, що  на  Миколаївщині. Всі корови вижили, їм надано необхідну ветеринарську допомогу аж до оперативного видалення осколків і зараз вони перебувають у цілком задовільному стані, уже навіть народилося перше телятко. Тож уже не за горами той час, коли садочки та школи міста і громади отримуватимуть натуральну продукцію виробництва комунального підприємства «Тарком», яке взяло на баланс врятований корівник.

Окремо Тарас Кучма зупинився на негативному впливі інформаційної пропаганди п’ятої колони кремля, прокремлівських ресурсів, які поширюють дезінформацію та сіють розбрат і ненависть у суспільстві, підривають довіру до органів місцевого самоврядування.  Зокрема це стосується зумисного очорнення  волонтерів та держслужбовців, що займаються гуманітарними вантажами. Очільник Дрогобицької громади закликав не вестися на подібні «вкиди» із сумнівних джерел і наголосив, що саме завдяки ефективній злагодженій роботі держслужбовців, на яких випало подвійне навантаження, країна нормально функціонує в умовах війни.

Також Тарас Кучма пообіцяв надалі проводити зустрічі із журналістами регулярно.

Віра ЧОПИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *