Музей Франка у Нагуєвичах запрошує на фотовиставку «Батьківська Хата. Homestead»

Фотовиставку проєкту«Батьківська Хата. Homestead», присвячена Дню Конституції України, відривається сьогодні, 24 червня.

Мета проєкту- це боротьба з російською пропагандою, зберегти пам’ять про предків для наших нащадків! Виставка показує якою насправді була наша країна задовго до приходу совєтів і леніна.

«Батьківська Хата. Homestead» – це україно-американський проєкт, який покликаний донести до українців світу красу української культури та традицій, яскравий колорит українського села, особливості побуту, будови хат та ремесел наших прадідів.

Проєкт для людей, які не завжди можуть побачити батьківську домівку з тієї чи іншої причини, як приклад діаспоряни, які не мають можливості приїздити на Батьківщину дуже часто. Для тих, чия хата була зруйнована часом або просто продана. Для донеччан та луганчан, переселенців, які змушені були залишити рідні домівки без найменшої надії на повернення.
Головна місія проєкту – популяризація української культури у світі та серед самих українців, а мета – продемонструвати народні строї різних етнографічних регіонів України кінця XIX — початку ХХ ст. разом з архітектурними формами та побутом відповідної території. Раніше висвітлювали або стародавній одяг, або окремо взяті хати. Це були своєрідні фоторепортажі, наприклад, у народному полтавському строї, але на тлі хати з іншого регіону. Безумовно, всі вони мають велику інформаційну цінність. Але саме проєкт «Батьківська хата. Homestead» вперше поєднав у собі абсолютно все!
Існує друкована версія проєкту — комплект вітальних листівок, кожна з яких відображає окрему міні-історію «Батьківська хата. Homestead» з описом будівель та народного одягу. А матеріали проєкту є не лише українською, а й англійською.
Організатори: Громадська організація «Ukrainian San Antonio», Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі», Арт-об’єднання Kyivphotos-Hall 2012.
Захід відбудеться за підтримки офіційних партнерів:
Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА
ГО «Центр промоції культурного та соціального розвитку в Україні»
ГО «Центр сприяння та розвитку міжнародних проєктів ЮНЕСКО в Україні»
Керуючий партнер організацій та куратор міжнародних проєктів – Роман Білявський / Львів /
За сприяння: Національної Спілки Фотохудожників України,
Громадської організації «Всесвітній день вишиванки, Національного музею народної архітектури та побуту України, Центру фольклору та етнографії;
Роботи фотографів: Світлани Задоровської / Україна /,
Олександри Першиної / Україна / та Оленки Браво / USA /
Куратор фотоекспозиції: Валерій Лещинський / Київ /
Технічний керівник виставки – Богдан Лазорак / Дрогобич /
Інформаційні партнери експозиції:
Національна спілка фотохудожників України
Національна спілка кінематографістів України
Арт-об’єднання «Kyivphotos-Hall 2012»
Журнал «Культурний тренд»
Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі»
Громадська організація «Всесвітній день вишиванки»
Громадська організація «Ukrainian San Antonio»

!Експозиція буде доступна до огляду з 24 червня до 20 липня 2022 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *