У Трускавці православна парафія вийшла з московського патріархату

19 травня під головуванням депутата Андрія Тріщука відбулося засідання постійної депутатської комісії Трускавецької міської ради з гуманітарних питань, на якій розглянули питання  про хід та стан справ щодо виходу православної громади св. пр. Іллі м. Трускавця зі складу Львівської єпархії УПЦ.

Ситуацію з дійсним станом справ у парафії св. пр. Іллі пояснили представники Парафіяльної ради Анжела Скрипченко, Марія Федак та Ольга Слободян. 3 квітня ц.р. парафія на своїх зборах вирішила покинути УПЦ, про що відповідним чином було повідомлено Львівську єпархію УПЦ. Документ про отримання Львовом цього звернення датований 13.04.2022 р.

Більше місяця тому трускавецькі парафіяни з громади св. Іллі звернулися на Фанар, тобто до представника Вселенського Патріархату Його Святості Варфоломія І з проханням прийняти парафію під свою опіку. Оскільки таких звернень є чимало і їхня кількість збільшується, то розглядається питання утворення Вселенським Патріархатом окремого додаткового Екзархату для України.

Отже, спільно з парафіями ПЦУ ті парафії, які вийшли з підпорядкування московського патріархату, творитимуть єдність та сопричастя з Вселенським Патріархом Варфоломієм, хоча і в різних адміністративно церковних структурах. Для розуміння: це можна порівняти з греко-католиками та римо-католиками, які в Україні хоча й творять окремі церкви (УГКЦ, РКЦ в Україні та дві апостольські адміністратури на Закарпатті), проте все ж є єдиною Католицькою Церквою. Подібно і православні церкви в Україні творитимуть єдину помісну Православну Церкву, хоча й матимуть різних митрополита, екзарха та єпископів.

До речі, на Дрогобиччині Трускавець став першим і поки що єдиним населеним пунктом, де православна громада де-факто покинула лоно УПЦ і зробила ряд кроків до приєднання до Вселенського Константинопольського Патріархату. На Святій Літургії у цій трускавецькій парафії поминають патріарха Варфоломія.

Важливу роль у цьому процесі відіграла і конструктивна тверезомисляча позиція міської влади, в тому числі й депутатського корпусу. Завдяки злагодженим діям у Трускавці не допущено до жодних актів насильства, переслідувань на релігійному ґрунті, обмежень прав та свобод людини, у тому числі права на свободу віровизнання. Православна парафія пророка Божого Іллі виявила високу свідомість та зробила те, що вартувало б зробити вже давно. Як кажуть, краще пізно, ніж ніколи.

За повідомленням Трускавецької міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *