У Бориславській громаді повністю демонтують радянські пам’ятники

Бориславська громада звільняється від російського “спадку”. Два визначні рішення, 19 травня, в День вишиванки, були прийняті в стінах Бориславської міської ради. Вони стосуються демонтажу військового меморіального комплексу на вулиці Данила Галицького в Бориславі та пам’ятників в селі Уріж та Ясениця Сільна. Про це повідомили в пресслужбі Бориславської міської ради.

Міська рада вирішила демонтувати військово меморіальний комплекс, який включає: композицію скульптури жінки й воїна, вічний вогонь у вигляді металевої зірки, чотири пам’ятні таблиці та стелу з 48-и іменами та прізвищами похоронених, пам’ятну таблицю з наказом й.сталіна про визволення міста, пам’ятний знак з перечисленням військових частин та пам’ятну таблицю на місці захоронення за адресою: вул. Данила Галицького, м. Борислав.
Комунальне підприємство «ЕКО-МІСТО» тепер повинно в місячний термін виконати роботи з демонтажу елементів військового меморіалу та провести благоустрій території. Бетонні матеріали та гранітні плити використати для потреб міста, елементи з кольорового металу реалізувати та виручені кошти передати на потреби Збройних Сил України.
Щодо поховань: Бориславська міська рада звернеться в спеціалізовану організацію для проведення ексгумації та перепоховання тіл на міському кладовищі.
Відповідні рішення прийняті й про демонтаж пам’ятника радянському солдату та кам’яної стели, які встановлені в центральній частині села Уріж і пам’ятного знаку радянським воїнам на вул. Миру в с. Ясениця-Сільна.
«ЕКО-МІСТО» доручено виконати роботи з демонтажу цих пам’ятників, кам’яно-бетонні будівельні матеріали використати для потреб сіл та провести благоустрій території. Демонтажні роботи в селі Уріж повинні бути виконані в термін до 15 липня 2022 року, демонтажні роботи в Ясениці Сільній — до 30 червня 2022 року. Надалі також буде виготовлено меморіальні таблиці та розміщено їх у визначеному місці після детального вивчення та аналізу архівних матеріалів щодо прізвищ, вказаних на таблицях.
Однією з поправок до вищевказаних рішень було прийнято створити робочу групу щодо напрацювання концепції подальшого використання даних території.
Нагадаємо наприкінці квітня було остаточно демонтовано стелу «визволителям» на вул. Весняній у місті Бориславі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *