Дрогобич перший в Україні збудує модульно-каркасне житло для переселенців

Від початку війни в Дрогобичі зупинилися понад 10 тис. переміщених осіб.  Згідно соціологічних досліджень 20-30% людей із загального числа переселенців готові залишитися на постійне місце проживання в тих містах, в яких нині перебувають. Ця ситуація поставила нові виклики перед органами місцевого самоврядування, основне серед яких – квадратні метри, адже приміщення шкіл, гуртожитків, де зараз проживають переселенці, є тимчасовим прихистком.

У Дрогобичі, щоб забезпечити людей, які через війну втратили свої домівки, належним помешканням, планують реалізуватипілотний проект із спорудження каркасного будинку на 8 квартир. Про це повідомила прес-служба Дрогобицької міської ради.  Уже створено робочу групу, яка сьогодні, 26 квітня, провела перше засідання під головуванням міського голови Дрогобича Тараса Кучми.

«Ми ставимо собі за мету за 2-3 місяці спорудити в Дрогобичі перший каркасний будинок для переміщених осіб, як взірець”, – зазначив Тарас Кучма.

Перша пілотна новобудова налічуватиме вісім двокімнатних квартир. Площа одного помешкання становитиме – 50 м2. Це кухня, дві кімнати та просторі санвузли. Будинок зводитимуть за бюджетні кошти. Відтак у планах є спорудження чималого комплексу із будинків аналогічного типу. У міській раді наглошують, що Дрогобич реалізує такий проєкт першим в Україні.

Паралельно, місто працює над реалізацією інших грандіозних проєктів – будівництва багатоквартирних будинків для переселенців. До важливої справи – масштабного спорудження житла для внутрішньо переміщених осіб – готові залучати і спонсорів та благодійні кошти від світової громадськості, благочинних фондів тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *