Музей Івана Франка поповнився унікальними експонатами

Про унікальне поповнення фондів музею Івана Франка в Нагуєвичах напередодні Водохреща повідомив директор Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі”  Богдан Лазорак.
 3 грудня минулого року родина заслуженого художника України Миколи Федоровича Сліпченка, завдячуючи копіткій підтримці Вікторії Сліпченко, передала першу частину франкознавчого архіву київського художника до Нагуєвич.
Цього разу матеріали містять Різдвяну тематику, зокрема відкритки з епістолярію художника, а також його франкознавчу бібліотеку. Скажімо, передано рідкісні листівки з Різдвом Христовим, які художники, лише у невеликій, розмальованій власноруч кількості виготовляли один для одного із авторськими підписами чи екслібрисами.
Окрема увага на рідкісну літографію 1970 р. та рисунок-ілюстрацію до книги присвяченої Лесі Українці та рисунки до перевидання тексту “Гимну” Івана Франка.
До певної міри сенсаційним є рисунок 70-х рр., присвячений темі Різдвяної втечі Марії, Йосипа з маленьким Ісусом, що свідчить про те, що художники мали серйозне малярське підпілля в буремні часи радянського тоталітаризму.
Властиво тому і вітаємо усіх із гарною новиною та поповненням фактів до української історичної правди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *