У Дрогобичі буде барильєф, вулиця та стипендія імені М.Шалати

  •  
  •  
  •  
  •  

2 листопада минув рік з дня смерті відомого дрогобичанина, літературознавця, письменника, громадського діяча, педагога, кандидата філологічних наук, професора Дрогобицького педагогічного університету, засновника Дрогобицької «Просвіти», почесного громадянина міста – Михайла Шалати. Зважаючи на заслуги професора, який залишив свій вагомий внесок в культурі і просвіті, мовознавстві, письменництві та науковій діяльності, у Дрогобичі вирішили віддати гідну шану світлій пам’яті Михайла Шалати. Про це повідомили у прес-службі Дрогобицької міської ради.

2 грудня  у сесійній залі Дрогобицької міської ради відбулося засідання оргкомітету зі вшанування пам’яті науковця. На захід було запрошено викладачів-колег Михайла Шалати, представників дрогобицької «Просвіти», громадських активістів, а також доньку Михайла Шалати. Засідання відбулося під головуванням заступника міського голови з гуманітарних та соціальних питань Андрія Ковча. За словами чиновника – влада міста вітає та підтримує позицію товариства «Просвіта» належно вшанувати в місті світлу пам’ять професора.

У ході зустрічі із пропозиціями та спогадами про Михайла Шалату виступили донька професора пані Ірина, екс-ректор ДДПУ імені І. Франка Надія Скотна, доктор історичних наук Леонід Тимошенко, доктор філологічних наук, професор Галина Сабат та депутат Дрогобицької міської ради Марія Стецик.

Андрій Ковч підвів підсумки наведених пропозицій та діалогів, відтак виокреслив наступні завдання:
– присвоїти одній із вулиць Дрогобича ім’я Михайла Шалати,
– звернутися від імені міської ради Дрогобича до університету із пропозицією назвати одну із аудиторій філологічного факультету іменем Михайла Шалати,
– доручити управлінню культури та розвитку туризму організувати літературний вечір пам’яті професора Шалати,
– звернутися до ДДПУ із пропозицією встановити барильєф на фасаді альма-матері,
– відділу освіти рекомендувати започаткування іменної стипендії імені Михайла Шалати для кращих студентів,
– посприяти видавництву книги-спогадів про Михайла Шалату,
– у Музеї Дрогобиччина або ж Культурно-освітньому центрі Дрогобича облаштувати куток пам’яті визначних дрогобичан, серед яких Михайло Шалата буде першим.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *