Троє дівчат з Дрогобича обрали волонтерство як спосіб змінити світ на краще

  •  
  •  
  •  
  •  

Волонтерство – це добровільна , безоплатна, суспільно корисна діяльність. Волонтерські організації – це не секта і часто вони арелігійні й аполітичні. Вони побудовані на добровільній взаємовигідній співпраці, але ніяк не на маніпуляціях і вимаганні. Усі завдання волонтери виконують тільки за своїм бажанням, а замість обмежень отримують тільки можливості для саморозвитку. Волонтери на отримують грошей за свою роботу, тому що головний з критеріїв волонтера є безоплатність, а також добровільність і суспільна користь. А взамін за свою допомогу ви можете отримати класний мерч і різні приємні подарунки.

Існує багато сфер волонтерства такі як, екологічне (толоки, плогінги, сортування сміття ), культурне (волонтерство на концертах і різних крутих заходах), адресна допомога (волонтерська поміч направлена лише на одну людину або сім’ю), міжнародне (волонтерство у різних країнах) і т.д.

У Дрогобичі є багато можливостей волонтерства: чергування на громадській станції сортування сміття “Дро Еко.логічний”, волонтерство у благодійних фондах “Цех доброти” і “Людина починається з добра», робота з людьми «Карітас», допомога тваринам «Щасливі хвости» і т.д. Також ви можете спробувати себе у ролі організатора різних волонтерських акцій. У нашому місті є різні можливості, про які ви можете дізнаватися з телеграм чату Дрогобич Українська Волонтерська Служба ( https://t.me/VolunteerTalksDrohobych ).

Хто ми такі? Ми троє дівчат з Дрогобича Ніколь, Юліана і Настя, учасниці програми Шкільні Агенти Волонтерства від Української Волонтерської Служби. Наше завдання, в межах цієї програми, поширювати культуру волонтерства серед учнів і студентів. Після того як ми почали волонтерити зрозуміли скільки можливостей воно нам дає. Найперше це нові класні знайомства, наприклад, коли їдеш у інші міста волонтером, ти знайомишся з різними цікавими людьми з якими ви потім спілкуєтесь. Наприклад, Юліана волонтерила на першому у Дрогобичі марафоні, допомагала збирати гроші для онкохворих дітей, була організатором толоки і наймасштабніше її волонтерство було і є волонтерство на “Дро Еко.Логічний”. Ніколь була на фестивалі “Зашків”. А також ми волонтерили разом на етнофестивалі у Нагуєвичах, були організаторами плогінгу, збирали одяг для безхатчанків, волонтерили у притулку “Лев” у Львові, разом оргаізовували Літературний вечір “Туса в Стуса” і ще багато різного. Школярі, які волонтерять, при вступі у деякі університети можуть отримати додаткові бали до вступу. Волонтерство це саморозвиток, нові можливості.
Тому Бро, твори добро!

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *