Дрогобич обрали для будівництва станції із переробки біогазу, а у водоканалі інформацію спростували

Львівська обласна державна адміністрація стала переможцем проєкту міжнародної технічної допомоги, який фінансується цільовим фондом «Фінляндія Україна». В межах проєкту передбачене виготовлення техніко-економічного обґрунтування для будівництва станції переробки біопалива (біогазу) на території Львівської області.

Заявку на реалізацію проєкту затвердили ще наприкінці січня, відтак експерти приступили до роботи над звітом. Його мета – оцінити потенціал очисних споруд Львівської області для можливого виробництва біогазу.

З 1 по 4 лютого компанія AFRY Ukraine спільно з представниками обласної держадміністрації  провели оцінку очисних споруд на підприємствах водопровідно-каналізаційних господарств області. Загалом оцінили майже по 30  об’єктів у 8-ми містах області.

Серед проаналізованих обрали 2 об’єкти для реалізації – це об’єкти в Дрогобичі та Червонограді. Саме вони, згідно висновків експертів, найбільш придатні для подальшої роботи у напрямку виробництва біогазу.

Фінська компанія-підрядник виготовила техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), яке передали в ЛОДА. Вартість проєкту – 95 тис євро.

Про це вчора, 14 вересня, повідомили в Львівській облдержадміністрації і інформація швидко розійшлася інфопростором області.

Однак уже сьогодні з”явилося спростування від КП “Дрогобичводоканал” щодо будівництва станції в Дрогобичі, оскільки калорійність та вміст твердих речовин у сирому осаді та надлишковому мулі на очисних спорудах Дрогобицького водоканалу є занизькими для виробництва біогазу. Збитки виробництва за таких умов становитимуть 200 тис. євро у рік. Це встановила фінська компанія-підрядник, яка виготовила техніко-економічне обґрунтування (ТЕО).

“Ймовірно, результати цього незалежного дослідження здивували владних чиновників, – йдеться в повідомленні КП “Водоканал”, – втім для фахівців Дрогобицького водоканалу такий висновок очікуваний. Очисні споруди, збудовані у 70-х роках минулого сторіччя, працюють без збоїв. Претензій до механічно-біологічної технології очистки стоків не має навіть екологічна інспекція, яка проводила тут останню перевірку липні. Проте за пів століття технології сягнули високого розвитку.Технологічне обладнання, капітальні споруди, що забезпечують процес очистки, потребують повного оновлення, на що потрібно понад 100 млн грн.”

Це цікавий проєкт екологічного спрямування, – коментує начальник КП “Дрогобичводоканал” Роман Шагала. – Його ефективно можна реалізувати у Європі, де модернізована інфраструктура, а місцеве самоврядування має змогу відшкодовувати будь-які збитки задля екологічних цілей. У нас результати техніко-економічного обґрунтування яскраво підтвердили те, про що заявляємо давно – насамперед потрібно вкладати кошти у технології, тобто розпочинати вирішувати проблему з її кореня. Саме це незалежне дослідження дає нам об’єктивну підставу правильно розставляти акценти у бізнес-пропозиціях.

Фото ілюстративне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *