Автодорога Дрогобич-Самбір на завершальному етапі

Автодорогу Дрогобич-Самбір на ділянці в межах Дрогобицького району розпочали ремонтувати ще в 2018 році після того, як дорога фактично стала аварійна, і після низки сюжетів на центральних телеканалах сюди на решті заїхала техніка. Однак ділянка  в межах сусіднього Самбірського району теж була в жахливому стані. Тут провели роботи зі зрізання пошкодженого дорожнього покриття, підсилення основи із щебенево-піщаної суміші та асфальтування у нижньому шарі асфальтобетону. Та через відсутність цільового фінансування у той час ремонтні роботи на цій ділянці були призупинені.

У 2021 році у межах Програми «Велике будівництво» роботи було відновлено. Впродовж липня-серпня ремонт ділянки протяжністю 12,3 км від Дрогобича до села Брониця, що на межі Самбірського району,  завершили. Тут вистелили всі необхідні шари асфальтобетонного дорожнього покриття. Також провели роботи із влаштування тротуарів. Зокрема, у селах Брониця та Лішня тротуари вже слугують для безпеки пішоходів. На це з державного бюджету скерували 122 мільйони гривень.

Як зазначають у Службі автомобільних доріг у Львівській області, роботи ще продовжуватимуть. У ході відновленого ремонту дороги проведуть заходи із безпеки дорожнього руху зі встановленням дорожній знаків, бар’єрів та нанесуть розмітку, а також облаштують зупинки громадського транспорту та автопавільйони.

«Ця дорога була просто в жахливому стані, а вже останні місяці, допоки не розпочали робити ремонт, взагалі страшно згадувати, бо важко уявити, що у XXI столітті дістатися із села на роботу в місто стане такою проблемою. Автобуси не їздили, машиною також ніхто не хотів їхати, бо треба було б одразу в автосервіс заїжджати. Тому ремонту ми чекали як найбільш радісної новини в світі», — діляться спогадами місцевий мешканець села Брониця пан Володимир Гриньків.

Однак, мешканці додають, що через деякий час після ремонту почали з’являтися перші вибоїни на щойно відремонтованій дорозі. Ймовірно, як припускають люди, це зумовлено тим, що роботи не були завершені повністю,  і, якщо б їх не продовжили, то дорога швидко б зруйнувалася.

Варто зазначити, відрізок дороги від Дрогобича до межі Самбірського району – частина автомобільної дороги Т-14-18 «Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий». І цю дорогу ремонтують в комплексі. На решту ділянках дороги також вже проводять або заплановані ремонтні роботи. Ця дорога має важливе соціальне значення для Львівщини, оскільки веде до майбутнього пункту пропуску у Нижанковичах.

Дорога «Нижанковичі-Самбір-Дрогобич-Стрий» може отримати статус міжнародної і стати продовженням Дороги Єдності, яка пролягає від Стрия до Ізвариного, що на Луганщині. Таким чином вдасться з’єднати крайні точки на Заході та Сході України трасою міжнародного рівня.

Нагадаємо, у межах Великого будівництва на Дрогобиччині проведено капітальний ремонт ділянки «Борислав-Самбір». З аварійної дороги у катастрофічному стані вона стала однією з найбільш комфортних в області. Також триває облаштування об’їзної дороги Трускавця – ще один проект, який чекав на реалізацію багато років. Також у 2020-му здійснили реконструкцію траси Львів-Пустомити-Меденичі-Східниця-Пісочне.

За інформацією Дрогобицької РДА 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *