Мшанецькі колиби – особливий відпочинок на тлі розкішної природи

У соснових верховіттях губиться сонячне проміння, створюючи приємну прохолоду у спекотній літній день. А внизу хлюпоче річка, безпосередньо під ногами ростуть маслюки і парасольки, лежать соснові  шишки, а на пагорбі ростуть три чудернацькі дерев’яні будиночки. Вони і справді так органічно вписалися в цей казковий краєвид, ніби виросли прямо із гори разом з грибами. Все це про еко-табір  «Мшанецькі колиби», який розташований в околицях села Мшннець Стрілківської громади, що на Самбірщині.

Тут царюють абсолютний спокій, тиша і Божа благодать. Безмежний простір, в оточенні гірських вершин Верхньодністровських Бескидів всуціль покритих соснами. Як на мене, саме сосни тут створюють особливу атмосферу,  дещо іншу, ніж ми привикли бачити в горах Дрогобиччини, Сколівщини і далі вглиб Карпат. Та й самі Мшанецькі колиби – це особлива локація для нестандартного відпочинку. Тут немає високого побутового комфорту, зате налагоджено  досить широкий спектр розваг на лоні природи, яких не знайти у жодному готелі.

А ще особливість табору в тому, що це соціальний проект Мшанецької парафії, яку очолює наш земляк родом із Нагуєвич о.Роман Гром. В 2018 році о.Роман  успішно захистив проект перед Патріаршою комісією УГКЦ на навчаннях для священників МАПа-edu і за підтримки БФ «Львівської освітньої фундації» «Мшанецькі колиби» почали втілюватися в життя.

На запрошення священика я відвідала цей край і, хоч горами мене не здивувати,  знайомство з табором та  околицями справило вельми позитивне враження. Варто наголосити, що Мшанець духовно багата земля – тут 31 рік прослужив відомий галицький священик, публіцист, просвітитель, історик, етнограф,   друг і ровесник Івана Франка о.Михайло Зубрицький.

У селі діє дуже гарна фактично 100-літня церква Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ (1922р), яка всередині дещо нагадує церкву із фільму «Тіні забутих предків». Тож у Мшанець за пошуками Франкових слідів, приїжджають відомі франкознавці, а заодно і відвіудють колиби. Так, Іван Франко теж любив тут бувати, і є перекази, що разом з о.Михайлом Зубрицьким вони закладали наріжний камінь під будинок місцевої «Просвіти». Тож, відпочиваючи на колибах, можна пройтися селом і довідатися багато цікавого із давнини.

У самому комплексі «Мшанецькі колиби» можна проводити  молодіжні табори, християнські сарепти, патріотичні вишколи , сімейний відпочинок з дітьми, виїзні тренінги, нетворкінги та інтерактивні семінари  тім-білдінг і багато чого іншого.

Кожна колиба розрахована на 6-8 людей, всього є 3 колиби.  Також на території табору є незвичайної краси дерев’яна каплиця – це подарунок рідному краю вихідця із сусіднього села Галівки.

В комплексі діє кухня-колиба, павільйон-їдальня, блок із душовими. Також є місце для кемпінгу.

Із розваг – походи в гори, катання на конях, катання на велосипедах, квести. Діє літній кінотеатр  під відкритим небом.

Для розваг облаштоване місце для купання в гірській річці, вода тут неглибока, течія повільна і цілком підходить для дітей.  Облаштовано волейбольне (пляжне) поле. Під час мого приїзду, хлопці і дівчата, що тут таборувалися, щойно завершили військовий квест із долання перешкод, тож радо ділилися враженнями.

Неподалік табору є джерело мінеральної води «Нафтуся Мшанецька», а при вході на територію  гарне озеро.

 

Зараз  в таборі  роботи тривають, в планах о.Романа масштабна розбудова, будівництво великої альтанки та сцени, встановлення намету, оскільки у вересні тут планується фестиваль бойківської культури «У гості до бойків».  Також о.Роман планує звести ше 8 колиб.

А поки літо не закінчилося – відвідайте цей чудовий край, тут із насолодою можна провести час, і ще й зробити корисну справу –  тим самим ви підтримаєте маленьку громаду, яка самотужки змінює своє життя, не чекаючи допомоги влади.

Як доїхати? Та дуже просто:

Електричкою Львів-Ужгород до с. Стрілки або  автобусом Львів-Турка до с. Стрілки.

А далі 18 км місцевою маршруткою. Також можна взяти напрокат велосипеди. Інший варіант:  автобусом Львів-Самбір, а далі маршруткою Самбір-Мшанець.  Детальніша інформація про умови таборування на сторінці у фейсбук Мшанецькі колиби

P.S. Як о.Роман Гром починав відроджувати життя в селі, де мешкає менше аніж 200 жителів, і де не було дороги з часів Незалежності, читайте уже скоро в інтерв’ю з священиком на нашому сайті!

Текст та фото Віри ЧОПИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *