Міністр соціальної політики Марина Лазебна відвідала Трускавець

  •  
  •  
  •  
  •  

Під час зустрічі з працівниками Центру соціально-психологічної допомоги міста Трускавець Марина Лазебна акцентувала на проблемі домашнього насильства: “Тема насильства, на жаль, досі є актуальною для українського суспільства. Цивілізована держава не має права закривати на неї очі, а навпаки, активно протидіяти насиллю та насильникам”.

Про візит міністерки на курорт повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.

Огляд закладу відбувся в межах робочої поїздки Марини Лазебної до Львівської області з метою вивчення стану системи надання соціальних послуг у регіоні. Трускавецький Центр соціально-психологічної допомоги, який надає притулок для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, був відкритий 28 квітня цього року. Психологічну, соціально-побутову, юридичну, а якщо треба й медичну допомогу постраждалим від насильства надають підготовлені фахівці. Необхідність такого центру назріла давно, тому що кількість звернень від громадян зі скаргами на домашнє насилля зростає. За даними Львівської ОДА, торік таких звернень було 19 тисяч, що вдвічі більше ніж роком раніше.

“Насиллю не місце в український родині. Важко запобігти кожному такому випадку. Але ми хочемо, щоб українці, які постраждали від насилля, розуміли – безвихідної ситуації немає. Їм є куди звернутися за допомогою, на кого спертися психологічно та емоційно, а також у побутовому відношенні, якщо виникли скрутні життєві обставини.

Закликаю всіх, хто потерпає від домашнього насильства, не замовчувати проблему, а вирішувати її, звернувшись за допомогою”, – зазначила Марина Лазебна.
Притулок для жінок у Трускавцю діє на базі КНП „Трускавецька міська лікарня”, де майже 210 кв.м рішенням Трускавецької міської ради виділено під Центр соціально-психологічної допомоги.

Притулок має 5 кімнат. Він обладнаний всім необхідним: санвузлами, душовими кабінами, кухнею та адміністративними приміщеннями. Протягом 3 місяців на умовах повної конфіденційності тут може перебувати одночасно до 10 жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства.

Фінансування та матеріально-технічне забезпечення Центру здійснюється за рахунок державного та обласного бюджетів. До проекту також залучаються місцеві спонсори та міжнародні установи, зокрема Фонд Джинджер UCEF (США).
Нагадаємо, що за вчинення актів насильства в сім’ї передбачена як адміністративна (ст. 173-2 КпАП), так і кримінальна (ст. 126-1 ККУ) відповідальність.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *