Бориславський кінотеатр “Каменяр” може стати громадським простором

Ідея створення громадського простору на базі колишнього кінотеатру “Каменяр” робить перші кроки до втілення.
Борислав подав заявку на участь у конкурсі для територіальних громад від представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) та за підтримки Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID). Проєкт передбачає створення “Центру розвитку громади” на базі вестибюлю кінотеатру “Каменяр”. Минулого тижня організатори повідомили, що після проведеної оцінки заявку було відібрано для участі у наступному етапі конкурсу – повідомляє пресслужба Бориславської міської ради.
Наступним кроком буде зустріч із представниками Міжнародної організації з міграції задля обговорення проекту. Зараз активно тривають роботи із підготовки презентаційних матеріалів для зустрічі.
Історія Каменяра
Кінотеатр «Каменяр» збудований у 1967 році. Окрім кінопоказів, у 2000-х роках там проходили дискотеки.  З 2004 року кінотеатр – не працює.
У 2016 році виконавчий комітет міської ради оприлюднив інформацію про надання в оренду кінотеатру «Каменяр» потенційному інвестору на 49 років. Основною умовою було збереження кінозалу не менш, як на 80 місць та облаштування конференц-залу. Проте інвестор так і не знайшовся.
У 2018 році міська рада робила спроби продати кінотеатр, але частина депутатів і мешканців виступили проти продажу.
Цього ж року про “Каменяр” знову заговорили як про кінотеатр: у фойє проводився показ фільму «Шляхетні волоцюги» в рамках фестивалю «Корона Карпат», в якому знявся бориславець Іван Шаран.
У 2019 році у рамках того ж фестивалю у “Каменярі” відбувся показ фільму “Операція Д.У.П.А.” режисера Івана Шохи – уродженця Борислава.
Відтак долею кінотеатру почало перейматись все більше і більше людей. В мережі facebook з’явився хеш-тег #врятуйКаменяр.
Автор: Лідія Мазурчак
Ідею створення громадського простору на базі кунотеатру опрацьовувала навчальна команда з Борислава у серії навчальних семінарів від німецько-української платформи для діалогу та обміну досвідом “Київський Діалог”. Проведене ними опитування стосовно проведення дозвілля показало, що більшість бориславчан хочуть бачити в “Каменярі” насамперед – кінотеатр.
Відтак учасниками команди, разом із відділом розвитку БМР та директоркою кінотеатру Людмилою Бринич, було подано на конкурс проєктів місцевих ініціатив та виграно проєкт “Капітальний ремонт частини фасаду та частини покрівлі даху кінотеатру “Каменяр”.
Відповідно до документації, загальна вартість проєкту складала 499,949 тис. грн., з яких 200, 000 тис. грн. (40,0 %) – субвенція обласного бюджету, 174,462 тис.грн. (34,9 %) – кошти міського бюджету, 63,487 тис.грн. (12,7%) – спонсорські кошти та 62,000 тис.грн. (12,4%) – нефінансовий внесок громади. https://drogmedia.net.ua/2020/09/28/u-bory-slavi-na-piv-mil-jona-gry-ven-onovlyat-mis-ky-j-kinoteatr/
Роботи, за результатами тендера, виконувала Миколаївська фірма “Діжле Україна”. Їх пропозиція становила 385 тис. 760 грн.
Відремонтований фасад задньої стіни кінотеатру
Відремонтовані дах та фасад фойє
Ціну наступних покращень “Каменяра” Бориславська міська рада не озвучила. Відомо, що у фойє заплановано здійснити заміну металевих вітрин на металопластикові прозорі вікна, придбати меблі, обладнання і техніку.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *