26 квітня – день пам’яті Чорнобильської трагедії

Минуло 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – найбільша техногенна аварія не тільки України, а й усього людства. Причиною катастрофи прийнято вважати стрибок напруги в мережі, який викликав два вибухи. На момент вибуху в реакторі знаходилось близько 200 тон урану. Було зруйновано обшивку, а через відсутність захисної оболонки більше 60 т радіоактивних речовин піднялись у повітря.
Жертвами цієї аварії стали, по різним розрахункам, від 25 тисяч до 100 тисяч людей – практично кожну другу сім’ю в нашій країні ця трагедія зачепила.
Число пожежних, військових і добровольців, які брали участь в ліквідації наслідків аварії, становить понад 240 тисяч, їх називають «тими, хто врятував світ». Всі вони отримали високі дози радіації.
Якби не подвиг героїв-ліквідаторів, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії.
З болем у серці ми сьогодні згадуємо тих, хто поклав своє життя у боротьбі з ядерною смертю.
Низький уклін всім, хто боровся зі страшною бідою. Схиляємо голови перед Вашою мужністю, почуттям обов’язку та відданістю Батьківщині. Вічна пам’ять загиблим, вічна шана подвигу героям-ліквідаторам!
У ніч з 25 на 26 квітня у Прип’яті провели мистецьку акцію Chornobyl.35. Під час акції виступали поети, музиканти, актори, транслювалися фрагменти та архівні кадри, зняті до аварії. Також відбулася церемонія запалення 35 свічок – як кількість років, що минула після аварії.
Джерело: Головне управління ДСНС у Львівській області

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *