Борислав наполягає на створенні Східницького водопостачального підприємства

6 квітня в Бориславській міській раді відбулась нарада з питання водопостачання Східниці із залученням zoom-конфенції із представниками Східницької селищної ради.

 

На нараді було обгрунтовано намір КП “Вододар” передати рішенням Бориславської міської ради на баланс Східницької селищної ради абонентські мережі, що знаходяться на території селища. Для цього до 1 травня керівництво Східниці повинне створити своє КП, якому КП “Вододар” буде продавати воду по гуртовому тарифу.

 

Насамперед це необхідно зробити тому, що, від часу утворення Східницької ТГ, абонентські мережі не можуть замінюватись з бюджету Бориславської ТГ – це буде розцінюватись як несанкціоноване використання коштів. КП “Вододар” має право здійснювати лише ремонт існуючої мережі. Проте, зі слів директора КП “Вододар” Ярослава Лопушанського, раніше підприємство неодноразово зустрічалось із нерозумінням голови Східницької ради Івана Піляка у вигляді недозволення проводити ремонт трубопроводів без письмового запевнення, що дорожнє покриття після ремонту буде повністю відновлене.

 

Разом із мережею трубопроводів протяжністю 27,6 км, “Вододар” готовий передати майбутньому східницькому підприємству регулятори тиску та абонентську базу. І, щонайголовніше,  – список об’єктів, на яких наявні явні врізки чи підозри на них. За інформацією Ярослава Лопушанського, основні втрати води в селищі спричинені саме врізками. Втрати від витоків складають лише 10%. У 2018 та 2019 році збитки Вододару від несанкціонованих врізок у Східниці становили по 130 тис. грн., у 2020 – 250 тис. грн. І це – лише дані по виявлених врізках. Зі слів Ярослава Лопушанського, охоронці східницьких відпочинкових закладів не пускають на свою територію працівників Вододару, не допускають до перевірки приладів обліку. Виявити врізки складно навіть за допомоги поліції: “Вважаю не справедливим, коли власник вілли реєструє свою нерухомість як житловий будинок, споживає 1 куб води в місяць, каже що поросла мохом криниця – його єдине джерело води. Чому мешканці Борислава мають зі своїх податків сплачувати компенсацію тарифу для населення у розмірі 2,34 грн/куб води для таких нечесних підприємців?”

 

Гуртовий тариф втановлюватиме виконавчий комітет БМР. В основний тариф за послуги водопостачання виконком Східницької селищної ради може включити інвестиційну складову, за рахунок чого покращувати стан своїх трубопроводів – порадив Ігор Яворський. А також нагадав про можливість залучення коштів з бюджету інших рівнів за рахунок написання проєктів. Зокрема, запросив Східницю приєднатись до міжмуніципального проєкту із встановлення нових приладів обліку води у Бориславі, Дрогобичі та Трускавці.

 

КП “Вододар” має технічні можливості забезпечення усієї Східниці цілодобовим водопостачанням. Для більшої певності, можливим є будівництво ще одного резервуара води на 1000 кубів біля існуючого.

 

Представники депутатського корпусу Східницької селищної ради заявили про те, що заміна водопроводів – вартісні роботи, на які у селища зараз коштів нема. Адже пандемія скоротила притік відпочиваючих, прибутків поменшало, а реформа децентралізації поставила селище перед питанням підтримки лікарні у Підбужі. Згідно їх тверджень, Закон передбачає передачу на баланс територіальної громади лише цілісних об’єктів, а абонентська мережа такою – не є. Тому Східниця озвучила намір закликати до вирішення цієї справи юристів. А також – подати спільно Бориславу та Східниці на конкурс міжмуніципальних проєктів проєкт із реставрації водопровідних мереж у Східниці та оновлення матеріальної бази насосної станції та очисних споруд.

 

Юлія Гасій

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *