Відтепер усі вирубки лісу на території Бориславської та Дрогобицької ОТГ погоджуватиме громада

30 березня на сесії Бориславської міської ради було прийнято рішення стосовно питання діяльності на території Бориславської ОТГ лісогосподарських підприємств, зокрема, проведення вирубки лісу.
Відтепер постійним лісокористувачам заборонене проведення будь-яких робіт з використання та відтворення лісових ресурсів без попереднього обговорення з Бориславською територіальною громадою. Тепер лісокористувач зможе проводити такі роботи лише після громадських слухань і погодження запланованих лісогосподарських заходів на засіданні сесії міської ради.
Міський голова Борислава Ігор Яворський пояснює таке рішення вимогою часу: “Згідно закону, лісокористувач нас лише повідомляє про заплановані роботи. І на цьому все закінчується. Жодного впливу, або ж функцій контролю! Натомість – значні фінансові збитки через зруйновану інфраструктуру внаслідок такої діяльності і на додачу – призупинення сплати податків до місцевого бюджету. І найголовніший фактор, на виправлення якого піде десяток років, – непоправима шкода екосистемі”.
Борислав – перший та, поки що, єдиний центр ОТГ у Дрогобицькому районі, де влада вирішила подбати про ліси у такий законний спосіб. Очікуємо такої ініціативи від представників Східницької та Дрогобицької ОТГ.
Щодо Трускавецької ОТГ, то нещодавно головою ГО Стратегія Трускавця Андрієм Шепаровичем було скеровано на розгляд міського голови Трускавця Андрія Кульчинського лист та проект рішення про заборону постійним лісокористувачам проведення будь-яких робіт з використання та відтворення лісових ресурсів без попереднього обговорення з територіальною громадою. Громада Трускавця – в очікуванні.
 Оновлення: 1 квітня, на сесійному засіданні, депутати Дрогобицької міської ради проголосували за рішення щодо запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів на території Дрогобицької територіальної громади.
Фото: Ukrainian People Magazine
1950-ті роки. Гуцули протестують проти варварського вирубування Карпат та вивезення деревини

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *