Сергій Жадан: схоже, в офісі президента ніхто довго засиджуватися не збирається.

“Коли не чуєш людей, ризикуєш доживати віку серед пенсіонерів Ростова. Керманичі та очільники демонструють напрочуд неадекватну й несолідну поведінку, яка свідчить не так про впевненість у власних силах, як про істеричність у власних лавах. Роману Ратушному хочеться побажати сили й витримки. Все буде добре. Схоже, в офісі президента ніхто довго засиджуватися не збирається” – пише поет та письменник Сергій Жадан на своїй сторінці facebook стосовно арешту Романа Ратушного.
29 березня Печерський районний суд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт на 2 місяці київського активіста, голову громадської ініціативи “Захистимо Протасів Яр” Романа Ратушного у справі про заворушення на вулиці Банковій 20 березня у справі за підозрою у хуліганстві під час протестів на Банковій 20 березня. Прокурор мотивувала клопотання тим, що стаття за хуліганство передбачає до 7 років, а підозрюваний, мовляв, “може знищити докази”.
Роману інкримінують дії за ч.4 ст.296 та ч.2 ст. 194 ККУ. Центр громадянських свобод вважає таку кваліфікацію непропорційною. У звіті групи громадського спостереження «ОЗОН» за результатами проведеного моніторингу не зафіксовані такі кваліфікуючі ознаки як «застосування вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень». Якщо правоохоронні органи вказують на кваліфікуючі ознаки, то мають надати достатні докази для їх підтвердження.
Викликає подив доволі швидке встановлення “винних” у цій справі. Так, вже за 3 дні, без проведення жодних експертиз Національна поліція фактично публічно звинуватила певних осіб у вчиненні злочинів. При цьому, для кваліфікації дій за ст. 194 ККУ вимагається точне встановлення розміру шкоди, для чого повинна бути проведена відповідна експертиза.
Також поспішним виглядає й встановлення конкретних осіб, винних у тих чи інших діях. Оприлюднені відео містять практично повністю закриті обличчя, що вимагає проведення додаткових експертиз для встановлення особи на відео. Скоріш за все ці експертизи не можливо було провести за 3 дні, що пройшли з моменту проведення мирного зібрання під АП (20 березня) та днем оприлюднення відео (23 березня). Таким чином, поліція не надала жодних доказів, що на відео власне Роман Ратушний, а не інша особа.
Клопотання про підозру базується на скріншотах відео, яке закріплене на сторінці МВС, на них домонтували фото Романа з іншої акції.
В залі суду Роман примірив куртку в якій був на акції під ОП. Суддя погодилась, що куртка не співпадає.
На поруки Романа хотіли взяти шестеро сусідів і двоє депутатів. Суд відмовився їх заслухати.
На фотокартці Романа з протоколу впізнання є помітка з рожевим трикутником -розпізнавальним знаком для “беркутівців”. (Під час Революції Гідності Романа побив Беркут: цю справу він довів до Європейського суду з прав людини та виграв).
Роман прохав про відвід судді, яка є партнеркою одного із суддів Печерського суду, який переслідував «майданівців». Суд конфлікту інтересів в цьому не побачив, тому лишив Константінову суддею.
 Роздруківка фото чорноти в якости доказів як нагадування, що в цій країні вас посадять і за Чорним Квадратом в якости доказу, якщо комусь захочеться.
У зв’язку із цим останньої доби в мережі ширився флеш-моб щодо привернення уваги громадськості до справи Романа: встановлення на місце основної світлини профілю – репродукцію “Чорного квадрата” Каземира Малевича.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *