Що робити, якщо ви натрапили на вибухонебезпечний предмет

За минулу добу піротехніки ДСНС Львівщини вилучили та знищили 2 вибухонебезпечних предмети часів ІІ Світової війни.
17 березня о 12:30 піротехнічною групою 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України вилучено та знищено встановленим порядком 152 мм артилерійський снаряд часів ІІ Світової війни, який було виявлено в сел. Брюховичі на вул. Музейна, Львівського району, під час прогулянки лісом.
Цього ж дня о 18:20 піротехнічною групою 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України вилучено та знищено встановленим порядком 75 мм артилерійський снаряд часів ІІ Світової війни, який було виявлено в с. Бірки Яворівського району під час прогулянки в лісі.
Рятувальники інформують про техніку безпеки поводження із підозрілими предметами. Весною спостерігається своєрідний пік виявлення різноманітних вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Це пов’язано з тим, що люди розпочинають сільськогосподарські роботи, прогулянки лісовими масивами.
Головне управління ДСНС України у Львівській області нагадує: у разі виявлення боєприпасів або речей, за зовнішніми ознаками схожих на боєприпаси, необхідно негайно повідомити про знахідку до Службу порятунку”101″.
Категорично забороняється:
– брати їх до рук, наносити по ним удари, робити спроби розібрати ВНП;
– переносити або перекочувати з місця на місце;
– кидати їх в вогнище або розводити над ними полум’я;
– збирати та здавати їх як металобрухт.
ПАМ’ЯТАЙТЕ ! Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *