Справа Шеремета: засідання перенесено на 16 березня

  •  
  •  
  •  
  •  
На день народження Тараса Шевченка, 9 березня, люди зібрались під Шевченківським районним судом Києва. Там було заплановане засідання у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета із головним підозрюваним Андрієм Антоненком (Riffmaster).

Під судом зібралося близько пів сотні мітингувальників, щоб підтримати Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко і Яну Дугарь. Вони намагалися заблокувати автівку, в якій, імовірно, перевозили Андрія Антоненка. Внаслідок цього між поліцією та мітингувальниками сталися сутички. Поліція відтіснила демонстрантів, взявши частину з них в кільце, і автозак поїхав до СІЗО.

На кількох відео з місця подій було видно бійки та затримання поліцією учасників сутичок. Людей відводили убік та клали на землю.

На такі дії поліції демонстранти відреагували вигуками “Аваков чорт”. Все це супроводжувалось підпаленням піротехніки.

Речниця Шевченківського райвідділу поліції Анна Зубрєва повідомила, що інформації про постраждалих або затриманих під Шевченківським райсудом не надходило – повідомляє BBC News Україна.

На жаль, українське кривосуддя продовжує функціонувати як звично. Тож судове засідання перенесли на 16 березня через відсутність одного з присяжних. Через це клопотання про зміну запобіжного заходу для Антоненка залишилось нерозглянутим. Люди вимагали призначити нове засідання одразу ж, але поліція відтіснила і побила протестувальників, а Антоненка повезли назад у СІЗО.

Передісторія:
Один із керівників “Української правди” Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали 3 підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь.
22 травня слідство у справі ймовірних виконавців вбивства було завершене. Розслідування щодо замовників виокремлене в іншу справу і триває.
Усі затримані заперечують свою причетність до злочину та вважають переслідування політичним. Захист Антоненка стверджує, що він вищий  за вбивцю. Адвокати Дугарь наполягають, що вона має алібі, підтверджене документами і свідками, а експертиза, на якій ґрунтується підозра, неповна, і необ’єктивна. Кузьменко також розкритикувала експертизу.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *