У Києві проходять акції протесту щодо з’їзду суддів

У Києві відбуваються акції протесту через з’їзд суддів, на якому хочуть обрати 4 нових членів найвищого суддівського органу Вищої Ради правосуддя та 1 суддю до Конституційного Суду України.

Попередньо, за рекомендацію міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з’їзд суддів перенесли з будівлі Федерації профспілок до «Президент Готелю», на вул. Госпітальній, 12.
«Підставою для зміни місця проведення з’їзду став лист міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, у якому Раді суддів України рекомендувалося змінити місце проведення з’їзду суддів України з міркування питань безпеки делегатів та учасників форуму», — йдеться в повідомленні преес-служби Ради суддів України.
Активісти закликають не проводити з’їзду до зміни правил добору членів ВРП і КСУ.
Галина Чижик, Центр протидії корупції:

Вищу Раду правосуддя та конституційного суду можна обирати лише на конкурсній основі із залученням міжнародних експертів. Ми хочемо, щоб це були люди, яким ми будемо довіряти. А на сьогодні бачимо, що серед людей, які будуть обиратись – не дуже доброчесні люди із заплямованою репутацією, що “відмазували” Ківу, що фігурували у справах Майдану. Серед 34 кандидатів – немає жодного підходящого. Те саме стосується Конституційного суду. Якщо суддів сьогодні, все ж, оберуть, народні депутати можуть проголосувати за вже готове рішення про завільнення тих суддів, що були обрані шляхом закритого голосування.

 

З’їзд був звпланований на 9 год.. Судді зайшли до приміщення 8:30.

 

 

Також протестувальники звертаються із  вимогою надати волю політв’язням.

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *