Газ у січні знову здорожчає. Що робити?

Ціна газу для побутових споживачів у січні зросте до 9,90 гривень за кубометр.

Про це повідомляє прес-служба ТОВ “Львівгаз збут”.

До уваги клієнтів ТОВ “Львівгаз збут”!Ціна природного газу для побутових споживачів у січні 2021 року становитиме 9,8969 гривень за кубометр, що дорівнює 0,9355 грн/кВт*год.Основна причина збільшення ціни газу для побутових споживачів — це коливання вартості газу на європейських біржах (NCG, TTF). Протягом останнього місяця в Європі спостерігалася тенденція до подорожчання газу. Ціна на європейському хабі TTF з 25 листопада по 24 грудня зросла на 25,7%, а на хабі NCG на 26,8%., – йдеться в повідомленні.

В цей же час «Нафтогаз України» заявив, що ціна на газ для побутових споживачів із січня 2021 року зросте на 14% — до 7,22 гривні за кубометр.

І в одному, і в другому випадку у вартість не включена послуга з доставки газу. Але ціна різниться.

Чому так? Бо станом на сьогодні газ населенню в Україні продають вже понад 35 різних продавців.

Завдяки новим правилам ринку газу в Україні, споживачі отримали можливість обирати постачальника в залежності від вартості та якості послуги. Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів в ефірі Українського радіо як змінити постачальника та скільки на такій зміні можна зекономити, передає Суспільне.

 

На думку експерта, в разі, якщо ціна здається занадто несправедливою, українцям слід шукати більш вигідні пропозиції.

“Змінювати постачальника треба тоді, коли ви зрозуміли, що ваш постачальник постачає вам газ занадто дорого або нечесно. На жаль, в Україні вистачає постачальників, які, на мою думку, невиправдано підняли ціну. І ті споживачі, які до них підключені, мають подивитися і вирішити, чи хочуть вони переплачувати зайву тисячу гривень”, – наголосив Харченко.

Як змінити поставника газу: покрокова інструкція

Для того, щоб змінити поставника газу, необхідно:

 • Обрати нового постачальника газу та перевірити, чи компанія має право на постачання.Для цього слід зайти на сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг та вибрати розділ “Ліцензійний реєстр НКРЕП”. Після цього на комп’ютер завантажиться документ із повним переліком ліцензіатів. У списку треба буде знайти обраного постачальника та перевірити чинність ліцензії у графі “Статус ліцензії”;
 • Подати заяву-приєднання до обраного постачальника, що можна зробити як на сайті постачальника онлайн, так і надіславши йому скановану чи сфотографовану заяву на електронну скриньку.

До заяви слід додати наступні документи:

 • документи, якими посвідчується право власності чи право користування приміщенням;
 • паспорт, а також ідентифікаційний код споживача;
 • інші документи, які може вимагати постачальник (їхній перелік має бути визначений на сайті постачальника). Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона має мати довіреність, засвідчену належним чином.
 • Очікувативід нового постачальника повідомлення щодо дати, з якої почне постачатися природний газ. Для нової компанії відведений 20-денний термін, проте компанія може зреагувати й швидше;
 • Протягом шести тижнів отримати рахуноквід попереднього постачальника газу, з яким треба розрахуватися протягом десяти днів з моменту отримання рахунку.

Що відомо

 • Згідно з міжнародними зобов’язаннями з 1 січня 2020 року Україна перейшла на ринкове ціноутворення на газ для побутових споживачів в рамках ПСО.
 • З 1 травня 2020 року, в межах зобов’язань перед МВФ, Україна взяла на себе обов’язок повністю лібералізувати ринок постачання газу побутовим споживачам і забезпечити умови для конкуренції в цьому сегменті.
 • Відкриття ринку природного газу для побутових споживачів було заплановане на 1 травня 2020 року, але через впровадження карантину терміни перенесли на 1 липня.
 • З 1 липня 2020 року в Україні відкрито ринок газу відповідно до постанови Кабінету міністрів №303 від 24 квітня 2020 року.
 • У результаті проведеного у країні анбандлінгу, на ринку відбулось розділення: є компанії, які займаються доставкою газу і відповідають за труби, а є компанії, які газ продають і відповідають за його постачання клієнтові.

 

 

 

.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *